X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Teatr Telewizji. Największa scena w Polsce rusza w TVP

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 11:30
W siedzibie TVP została zainaugurowana oficjalna współpraca Telewizji Polskiej oraz Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji ZASP. Na mocy tego porozumienia obie instytucje będą wspólnie podejmować inicjatywy i działania, promujące polski teatr. 
Audio
  • Paweł Królikowski o współpracy TVP i ZASP (IAR)
  • Członek Zarządu TVP S.A. Maciej Stanecki o porozumieniu ZASP i TVP (IAR)
Podpisanie umowy pomiędzy ZASP a TVP
Podpisanie umowy pomiędzy ZASP a TVP Foto: PAP/Leszek Szymański

Dyrektor Agencji Kreacji Teatru Telewizji Polskiej S.A. Ewa Millies-Lacroix podkreśliła, że Teatr Telewizji to największa scena w Polsce, ponieważ ogląda ją najwięcej widzów.

- Nie mamy żadnego miejsca, w którym musimy grać. Możemy grać od morza do Tatr. Największa scena w Polsce, bo mamy wolny wybór jeśli chodzi o literaturę, o dzieła, o aktorów, o talenty do których sięgamy oraz o twórców, których ze sobą kojarzymy. Jest nadzieja, że ZASP nam w tworzeniu grupy twórczej będzie pomagał i powstanie rodzaj wspólnoty - powiedziała Millies-Lacroix. 

Prezes Zarządu Głównego ZASP Paweł Królikowski zaznaczył, że TVP i ZASP, podpisując porozumienie, podkreśliły chęć współpracy.

- ZASP i Telewizja Polska chcą ze sobą współpracować dzielić się informacjami, dowiadywać się o nowych doświadczeniach o nowych spektaklach. My chcemy o sobie wiedzieć, być razem, razem funkcjonować, żeby finalnie była jak najbardziej interesująca oferta na ekranie - mówił Królikowski.

Teatr Telewizji dostępny w internecie

Z kolei członek Zarządu TVP S.A. Maciej Stanecki podkreślił, że dzięki porozumieniu, promocja Teatru Telewizji wzrośnie, a wszystko, co jest w archiwach telewizyjnych Teatru Telewizji, zostanie udostępnione w internecie. 

Współpraca będzie polegać między innymi na rekomendowaniu przez ZASP istniejących i wystawianych w polskich teatrach spektakli i scenariuszy do ich realizacji przez Telewizję Polską oraz wskazywanie przez ZASP wybitnych postaci polskiego życia teatralnego, by promować ich dorobek i budować wspólnotę artystyczną wokół Teatru Telewizji. 

Współpraca Telewizji Polskiej i Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji ZASP została nieoficjalnie zainaugurowana podczas Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w 2018 roku, na którym po raz pierwszy przyznano nagrodę specjalną ZASP dla aktorów Teatru Telewizji za wybitne kreacje aktorskie w spektaklach Teatru Telewizji. 

ldd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak