more_horiz
Wiadomości

Poseł Nowoczesnej: porozumienie opozycji pozwoli zdobyć większość w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 18:00
- Jest duża szansa by do jesieni powstał duży blok opozycyjny obejmujący Platformę Obywatelską, SLD, PSL-UED, Nowoczesną i Inicjatywę Polską. Takie porozumienie zagwarantuje większość w parlamencie -powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Pudłowski, poseł Nowoczesnej.
Audio
  • 11.02.19 Paweł Pudłowski: opozycja zdobędzie większość w Sejmie

Paweł Pudłowski podkreślił, że pomysł zbudowania Koalicji Europejskiej w oparciu o byłych premierów jest interesujący. - Zarządzać ugrupowaniem składającym się z wielu programów będzie trudno. To wymaga zręczności politycznej i znajomości polityki. Uważam, że Grzegorz Schetyna posiada te cechy. Podobnie jak Władysław Kosiniak-Kamysz, który cieszy się dużym zaufaniem społecznym - mówił poseł Nowoczesnej.

Gość Polskiego Radia 24 przyznał, że mało prawdopodobny jest samodzielny start partii Wiosna w wyborach do Sejmu. - W przypadku, jeśli Robert Biedroń zdecydowałby się iść sam do wyborów parlamentarnych, to byłby problem. Jeżeli przyjrzymy się bardziej finansowaniu jego obietnic, to lider nowego ugrupowania spokornieje. Myślę, że również wyborcy odkryją w jego programie niedociągnięcia, a były prezydent Słupska dołączy do porozumienia opozycji - zaznaczył parlamentarzysta.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Adrian Klarenbach.

PR24/ras

____________________ 

Data emisji: 11.02.2019

Godzina emisji: 17:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Misiło: tylko zjednoczona opozycja może nam dać gwarancję zwycięstwa

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 18:35
Czasy w polityce są dzisiaj absolutnie nadzwyczajne, PiS zmienił reguły gry na polskiej scenie politycznej. Mamy mocny byt jakim jest PO, która skupia wiele organizacji, absorbuje je. Wierzę, że za chwilę będzie wspólna koalicja z PSL i SLD, także z tym, co z Nowoczesnej zostało, to też jest wartość – mówił w Polskim Radiu 24 poseł Piotr Misiło, członek klubu poselskiego Platformy Obywatelskiej – Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mirosław Suchoń i Jan Maria Jackowski wspominają Jana Olszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 18:30
Jan Olszewski był znanym opozycjonistą i patriotą - powiedział Mirosław Suchoń (Nowoczesna). Były premier był wzorem polityka i obywatela - dodał Jan Maria Jackowski (PiS). Goście PR24 wspominali postać Jana Olszewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha: trwają ostatnie ustalenia dotyczące trwania żałoby narodowej

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 17:32
- Myślę, że żałoba narodowa będzie trwała dłużej niż dzień. Ostateczne ustalenia będą niezwłocznie komunikowane, to może być perspektywa jutra - powiedział w poniedziałkowej Rozmowie PR24 Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP. 
rozwiń zwiń