more_horiz
Wiadomości

Straż Graniczna odzyskała Jaguara skradzionego w Holandii. Kierowca był poszukiwany przez sąd

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 16:21
Skradziony w Holandii samochód marki Jaguar o wartości około 150 tys. złotych zatrzymali w Przemyślu funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce. Jego kierowca, 27-letni mieszkaniec pow. przemyskiego, był poszukiwany przez sąd.
Jaguar XF odzyskany przez Straż Graniczną w Przemyślu.
Jaguar XF odzyskany przez Straż Graniczną w Przemyślu. Foto: Straż Graniczna/Przemyśl

Jak poinformował Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, patrol SG z placówki w Medyce skontrolował pojazd marki Jaguar XF, wyprodukowany w 2017 roku, na niemieckich numerach rejestracyjnych.

- Uwagę funkcjonariuszy wzbudziły dokumenty przedstawione przez kierowcę: karta pojazdu i dowód rejestracyjny. W wyniku szczegółowego sprawdzenia ustalono, że dane właściciela na dokumentach zostały sfałszowane, numery identyfikacyjne auta zostały wymienione, a pojazd jest poszukiwany w całej Europie w związku z kradzieżą zgłoszoną na terenie Holandii - wyjawił Zakielarz.

To 11 odzyskany pojazd w tym roku

Dodał, że w trakcie sprawdzania kierowcy w bazach policyjnych okazało się, że jest on poszukiwany przez przemyski sąd do odbycia kary. Aby jej uniknąć musiał zapłacić 3 tys. zł grzywny.

Mężczyzna uiścił opłatę i został zwolniony. Zakielarz dodał, że wszczęto jednak postępowanie dotyczące skradzionego Jaguara.

Według statystyk BiOSG jest to już 11. skradziony pojazd zatrzymany w 2019 roku przez Straż Graniczną na Podkarpaciu. Ich łączna szacunkowa wartość to około 650 tys. złotych.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak