X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Błażej Spychalski: taśmy "GW" niczego nie wnoszą

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 12:45
- Opozycja nie jest w stanie wygrać z obozem Zjednoczonej Prawicy na zasadzie uczciwej walki na programy czy na zweryfikowanie swoich dokonań. Dlatego w przestrzeni publicznej pojawiają się insynuacje – powiedział w Polskim Radiu 24 Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy odnosząc się do tzw. taśm "Gazety Wyborczej".
Audio
Błażej Spychalski
Błażej SpychalskiFoto: PR24/MR

Tygodnik "Sieci" opublikował w poniedziałek wywiad z Jarosławem Kaczyńskim dotyczący sprawy taśm. – Czy poseł i szef partii ma prawo być szefem rady fundacji, czyli de facto rady nadzorczej? Otóż ma prawo, to nie jest złamanie żadnego przepisu – mówi stanowczo Jarosław Kaczyński. Do sprawy taśm odniósł się w Polskim Radiu 24 Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.

- Ta sytuacja, która jest kreowana w ostatnim czasie, jest w swoim przekazie bardzo fałszywa. Taśmy, które są publikowane, moim zdaniem, nic nie wnoszą. Nic takiego, o czym można by powiedzieć, że jest czymś złym. Niektóre media starają się budować przy tym taką narrację, że jest to jakiś wielki skandal. Natomiast według mnie tu po prostu nic nie ma. Od początku twierdziłem, że to jest kapiszon i nadal tak będę twierdził – powiedział rzecznik prezydenta.

Jak zaznaczył, sprawa Srebrnej jest znana od lat. - Była sprawdzana przez niemal ostatnie 30 lat. Opozycja nie jest w stanie wygrać z obozem Zjednoczonej Prawicy na zasadzie uczciwej walki na programy czy na zweryfikowanie swoich dokonań. Na tym polu opozycji będzie bardzo ciężko wygrać, dlatego w przestrzeni publicznej pojawiają się insynuacje – podkreślił Błażej Spychalski.

"Gazeta Wyborcza" opublikowała dwa nagrania z rozmów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego m.in. z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem, które dotyczyły planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. "GW" ujawniła także zapis rozmowy między Birgfellnerem, a szefem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska Kazimierzem Kujdą.

Więcej tematów w całej audycji.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/bartos

-------------------------

Data emisji: 11.02.2019

Godzina emisji: 10.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sztuka słuchania. Taśmy "GW" bomba, czy kapiszon? Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 12:50
W tym tygodniu Gazeta Wyborcza opublikowała stenogram rozmowy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem. Do tej publikacji na antenie Polskiego Radia 24 odnosili się politycy: Jacek Sasin (PiS), Kamil Borotniczuk (Porozumienie), Paweł Bejda (PSL) i Sławomir Potapowicz (Nowoczesna).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jacek Zaleśny: sprawa ujawniona w nagraniach "GW" to spór cywilno-prawny

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 12:35
- Celu, którym miało być wywołanie wielkiej afery politycznej, zaszkodzenie PiS, gazeta nie osiąga i osiągnąć nie może, bo nie ma najwyraźniej żadnych materiałów i podstaw – mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna). Sprawę nagrań ujawnionych przez "Gazetę Wyborczą" komentował także prof. Jacek Zaleśny (Uniwersytet Warszawski).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Truskawa: publikację "GW" mają robić mętlik w głowach czytelników

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 16:42
- Kolejne publikacje Gazety Wyborczej mają służyć robieniu większego mętliku w głowach czytelników. Na kolejnych "taśmach Jarosława Kaczyńskiego" nie ma już prezesa Prawa i Sprawiedliwości - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha: publikacja "Gazety Wyborczej" zmierza w kierunku groteski

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 08:45
- Publikowanie faktury w gazecie jest niepoważne. W rzeczywistości nie chodzi ani o to roszczenie, ani o skrzywdzonego austriackiego biznesmena, tylko o politykę - skomentował w Polskim Radiu 24 Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta RP. "Gazeta Wyborcza" w czwartek opublikowała fakturę na kwotę ponad 1,5 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Poranka. Komentatorzy o kolejnych publikacjach "Gazety Wyborczej"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 09:04
- Taśmy "Gazety Wyborczej" to przekonywanie przekonanych. Jeżeli chodzi o konsekwencje polityczne, to dla wyborców PiS sprawa nie będzie miała znaczenia - oceniła w Debacie Poranka Kamila Baranowska z "Do Rzeczy". W Polskim Radiu 24 również komentarz Grzegorza Łaguny z Superstacji i Pawła Krulikowskiego, publicysty. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karol Gac: w publikacjach "GW" były ciekawe wątki. Jednak nie po stronie PiS, a PO

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 11:32
- Biorąc pod uwagę, że pierwsza publikacja "Gazety Wyborczej" miała być bombą, która zmiecie PiS z mapy politycznej, to wydaje mi się, że to wszystko funkcjonuje w myśl: "rzucić błotem, może coś się przylepi" - komentował w Polskim Radiu 24 Karol Gac, dziennikarz portalu "dorzeczy.pl". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS o nagranych rozmowach: to nie jest nawet kapiszon, tam nic nie ma

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 06:51
- Na taśmach, publikowanych przez "Gazetę Wyborczą", nie ma przekleństw, nie ma omawiania nielegalnych działań, nie ma korupcji - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem "Sieci". To nie narusza mojego wizerunku; muszę jednak prostować te wszystkie kłamstwa i sugestie - dodał.
rozwiń zwiń