X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Kornel Morawiecki: pogrzeb Jana Olszewskiego w sobotę

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 08:19
Marszałek senior Kornel Morawiecki poinformował, że pogrzeb Jana Olszewskiego odbędzie się w sobotę. Informację tę przekazała mu żona zmarłego. - Rozmawiałem z Martą Miklaszewską, że pogrzeb byłego premiera odbędzie się w najbliższą sobotę - powiedział Kornel Morawiecki.
Audio

Gość Polskiego Radia 24 zwracał uwagę na znaczenie tego wydarzenia. - To jest nasza wielka potrzeba. Ten pogrzeb, to będzie coś dla nas, nie tylko dla niego. To będzie potrzeba abyśmy oddali mu hołd - podkreślał Kornel Morawiecki. 

Jan Olszewski zmarł w czwartek. Był działaczem opozycji demokratycznej i obrońcą w procesach politycznych w czasach PRL. Premierem w latach 1991-92, posłem na Sejm I, III i IV kadencji. Miał 88 lat.

- Jan Olszewski miał krytyczny stosunek do Okrągłego Stołu. Z ducha był społecznikiem, głęboko wrażliwym na ludzką krzywdę. Był wielkim człowiekiem "Solidarności". Bardzo krytycznie oceniał transformację ustrojową. Dla mnie jest wzorem i nauczycielem – tłumaczył przewodniczący koła Wolni i Solidarni i przywódca Solidarności Walczącej. 

Marszałek senior wspominał, że Jan Olszewski był również jego adwokatem. - Siedziałem w więzieniu przy ulicy Rakowieckiej. Pisałem przy nim na przykład otwarty list do generała Jaruzelskiego, który on potem przeniósł do Wolnej Europy. Pisałem też listy do swoich kolegów – do kierownictwa Solidarności Walczącej – powiedział w Polskim Radiu 24 Kornel Morawiecki.

Jak zaznaczył, z Janem Olszewskim znaleźli wspólny język. - Ta więź, sympatia, która się między nami zawiązała, przetrwała więzienie i mój paromiesięczny pobyt za granicą. Potem spotykałem się z nim w Warszawie – najpierw tajnie, a potem jak się ujawniłem w 1990 roku – już zupełnie jawnie. Uczyłem się od niego "topografii" warszawskiej opozycji – tego, co zamierza zrobić środowisko warszawskiego KOR-u, co zamierza robić Kościół, ale również tego, co zamierzają komuniści. To były bardzo cenne lekcje – dodał gość PR24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Dorota Kania.

Polskie Radio 24/bartos

-------------------------

Data emisji: 11.02.2019

Godzina emisji: 7.38

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"7x24". Jan Olszewski jako wzór i autorytet

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 11:12
W Polskim Radiu 24 polityczny wielogłos dotyczący życia i działalności zmarłego w czwartek premiera Jana Olszewskiego. Gośćmi Katarzyny Gójskiej byli Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15), Gabriela Morawska-Stanecka (Wiosna), Daniel Milewski (PiS), Jarosław Porwich (WiS), Marcin Święcicki (PO) i Andrzej Szejna (SLD).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaką spuściznę zostawił po sobie Jan Olszewski?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 19:17
W swojej działalności starał się państwo umacniać. To była jego podstawowa wytyczna - powiedział w Polskim Radio 24 Jan Parys, wspominając Jana Olszewskiego. Bartłomiej Biskup zwrócił z kolei uwagę, że pozytywne wspomnienia o nim płyną ze wszystkich stron sceny politycznej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki dla "GPC": Jan Olszewski reprezentował Polskę solidarną

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 06:42
Premier Jan Olszewski uosabiał nasze ideały, na pewno moje ideały. Premier niezłomny. Wzór patriotyzmu, wzór oddania ojczyźnie – powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Macierewicz: Jan Olszewski był człowiekiem dialogu i rozsądnego kompromisu

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 07:52
- Jan Olszewski nie był człowiekiem działań spektakularnych. Nie skupiał się na medialnych wystąpieniach i nie dążył do krótkotrwałych efektów. Był człowiekiem dialogu, rozsądnego kompromisu ale także człowiekiem nieustępliwym - wspominał w "Sygnałach dnia" byłego premiera Antoni Macierewicz, były szef MON, a obecnie poseł PiS. 
rozwiń zwiń