more_horiz
Wiadomości

Europoseł PiS: rząd Jana Olszewskiego został obalony w haniebnych okolicznościach

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 22:08
- Ideą, która okazała się zwycięska, była jego idea, by Polskę zacumować w strukturach euroatlantyckich i odciąć nasz kraj od brzemienia postkomunistycznego. To się w końcu udało - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 8.02.19 Ryszard Czarnecki: Jan Olszewski zawsze służył Polsce
Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości
Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości Foto: PR24/AK

Ryszard Czarnecki zwrócił uwagę, że Jan Olszewski zajmuje ważne miejsce w historii Polski. - Był premierem rządu, który jako pierwszy mówił o Polsce w NATO. To był czas, kiedy tego typu deklaracje uważane były za zbyt śmiałe. W tym samym czasie Lech Wałęsa mówił o NATO-bis. Polska miała wejść do jakiejś rozwodnionej struktury i de facto nie odciąć się od komunizmu - mówił polityk PiS.

Gość Polskiego Radia 24 wskazał, że Jan Olszewski był jednym z ojców założycieli obozu patriotycznego w Polsce. - Był człowiekiem z pokolenia, które w szkole "oddychało patriotyzmem". Rząd Jana Olszewskiego został obalony w okolicznościach haniebnych. Polska, która szanuje swoje tradycje, narodowe wartości, Polska wrażliwa społecznie, Polska prawa, sprawiedliwa, biało-czerwona to testament Jana Olszewskiego - podsumował polityk.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Gospodarzem programu była Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

PR24

_______________________

Data emisji: 8.02.19

Godzina emisji: 21.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Antoni Macierewicz: Jan Olszewski wiedział, że polityka wymaga twardości, nigdy się nie poddawał

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 13:04
- Jego postawę najlepiej charakteryzowało ostatnie zdanie, które wypowiedział przed śmiercią, a brzmiało ono: "nie mam obowiązku poddać się". Nigdy się nie poddawał - powiedział Antoni Macierewicz o Janie Olszewskim, premierze RP w latach 1991-92, który zmarł w Warszawie w wieku 88 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były szef MON: Jan Olszewski chciał integracji Polski z Zachodem

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 21:24
- Odszedł człowiek zasłużony i wybitny. Był autorytetem już w czasach PRL. Dzisiaj widzimy, że jego myśl i pomysły były słuszne - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jan Parys, minister obrony narodowej w rządzie Jana Olszewskiego.
rozwiń zwiń