X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Joanna Augustynowska: Donald Tusk nie musi tworzyć nowej platformy

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 08:31
- Myślę, że to nadinterpretacja faktów - oceniała w audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka Joanna Augustynowska. Posłanka Platformy Obywatelskiej odniosła się w Polskim Radiu 24 do doniesień dotyczących możliwości powołania nowego projektu politycznego przez szefa Rady Europejskiej, Donalda Tuska. 
Audio
  • 8.02.19 Joanna Augustynowska (PO): Platforma Obywatelska czeka na Donalda Tuska

Według "Rzeczpospolitej", obchody 30. rocznicy wyborów czerwcowych mają być dla opozycji startem do bitwy o Sejm. W sprawę zaangażowany ma być bezpośrednio szef Rady Europejskiej. Zdaniem dziennika, 4 czerwca może też powstać nowy projekt polityczny. - Robocza nazwa to Ruch 4 Czerwca - twierdzi rozmówca "Rz" z Trójmiasta, "polityk opozycji orientujący się dobrze w sytuacji".

Zdaniem Joanny Augustynowskiej, nie ma potrzeba tworzenia nowej formacji opozycyjnej względem Prawa i Sprawiedliwości. - Donald Tusk nie musi tworzyć nowej platformy. My wszyscy w Platformie Obywatelskiej czekamy na Donalda Tuska - wskazywała posłanka PO. - 4 czerwca to święto, które chcemy obchodzić ponad podziałami w szczególny sposób, w Gdańsku. To jest testamentem Pawła Adamowicza. Wszyscy zobowiązaliśmy się do jego wypełnienia. Cieszę się, że Donald Tusk chce w tym wziąć udział, nadać temu zupełnie inny wymiar - dodawała gość PR24. 

W ocenie polityk PO, obecnie nie ma konfliktu pomiędzy szefem Platformy Obywatelskiej a przewodniczącym Rady Europejskiej. - Nie wiem skąd w ogóle takie pomysły. Myślę, że warto byłoby zapytać o tę sprawę Grzegorza Schetynę. Sama nie widziałam, by ci dwaj politycy się konfliktowali. Wręcz przeciwnie - przekonywała Joanna Augustynowska. - Dziś Grzegorz Schetyna jest szefem PO, wybranym w demokratycznych wyborach. Jesteśmy z tego dumni. Donald Tusk natomiast pełni funkcję w Unii Europejskiej. Nie widzę w tym kontekście konfliktu. Z pewnością jednak jest dla Donalda Tuska miejsce w Platformie Obywatelskiej - podkreślała. 

Joanna Augustynowska na naszej antenie odniosła się również do kwestii formowania koalicji, która w wyborach europejskich ma być przeciwwagą dla Prawa i Sprawiedliwości. - Mieliśmy Koalicję Obywatelską, teraz będzie Koalicja Europejska. To musi być przestrzeń, w której PO zbuduje fundament dla pozostałych opcji politycznych. Różnimy się w wielu kwestiach, ale nie mamy wyjścia. Jeżeli chcemy wygrać z PiS, jeżeli chcemy, by w Polsce rządziła demokracja, a praworządność zaczęła obowiązywać (...), powinniśmy wspólnie, ponad podziałami, pójść do wyborów. Wygrać i odbić władzę - pointowała gość PR24.

Więcej tematów i komentarzy w całej audycji. 

Gospodarzem programu była Eliza Olczyk

Polskie Radio 24/PAP/zz

-------------------------------------

Data emisji: 8.02.19

Godzina emisji: 7.38

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"RZ" donosi o planie powstania nowego projektu politycznego Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 06:47
Obchody rocznicy 4 czerwca mają być dla opozycji punktem startowym do bitwy o Sejm. W sprawę zaangażowany jest bezpośrednio szef Rady Europejskiej - czytamy w piątek w "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń