X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czy przesyłanie danych przez komunikatory internetowe jest bezpieczne?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 21:24
Jakich komunikatorów używać do bezpiecznego przesyłania danych? Czy aplikacje udostępniane za darmo są bezpieczne? W audcyji "Nisztor pyta" o bezpieczeństwie aplikacji do komunikowania się rozmawiali: Piotr Woyciechowski, ekspert ds. bezpieczeństwa i Michał Tatar ze Stowarzyszenia Instytut Informatyki Śledczej.
Audio
  • 7.02.19 Jak chronić swoje dane w komunikatorach internetowych? cz. 1
  • 7.02.19 Jak chronić swoje dane w komunikatorach internetowych? cz. 2
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Piotr Woyciechowski podkreślił, że każdy, kto godzi się zainstalować komunikator szyfrowany, godzi się na przetwarzanie danych osobowych. - Facebook uprzedza o tym. Dane mogą być profilowane. Wśród nich jest rejestr połączeń wraz z geolokalizacją. Nie wiemy tak naprawdę, co komunikator Signal zbiera i jakie dane przechowuje. Różnicą między komunikatorami jest to, czy na serwerach są przechowywane dane i w jaki sposób są przetwarzane. Signal prowadzi amerykańska fundacja. Nie wiemy, z czego się utrzymuje - podkreślił ekspert ds. bezpieczeństwa.

- Producenci komunikatorów deklarują, że są one odporne na możliwość podsłuchiwania. Przy zachowaniu technologii najlepiej kupować komercyjne rozwiązania. To najbezpieczniejsze - zauważył gość PR24.

Michał Tatar przyznał, że żadne oprogramowanie nie jest w 100 procentach bezpieczne. - Musimy poznać poziomy bezpieczeństwa danego urządzenia. Należy je najpierw odpowiednio zaszyfrować. Najpopularniejszym sposobem jest ustawienie hasła do urządzenia. Gdy chcemy ukryć się bardziej korzystamy z Signala. Komunikat tworzony na smartfonie jest szyfrowany kluczem odbiorcy. Wiadomość może deszyfrować tylko osoba posiadająca ten sam klucz - wskazał ekspert ze Stowarzyszenia Instytut Informatyki Śledczej.

- Uzyskanie dostępu do urządzenia można zamknąć w kwadrans. Samo dojście do aplikacji zależy od jej wersji. Im starsza wersja tym jest łatwiej - wyjaśnił gość Polskiego Radia 24.

Audycję prowadził Piotr Nisztor.

Polskie Radio 24/ras

--------------------------------

Data emisji: 7.02.2019

Godzina emisji: 20.06

Czytaj także

Szpiegostwo w cyberprzestrzeni. Czy chiński wywiad wykorzystuje przedsiębiorstwa?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 21:19
Jak zwalczyć szpiegostwo w cyberprzestrzeni? Czy władze Chin wykorzystują przedsiębiorstwa do zdobywania informacji? Zatrzymanie dwóch osób pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Chin komentowali na antenie Polskiego Radia 24: Kamil Basaj (Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń), gen. bryg. Andrzej Pawlikowski (były szef Biura Ochrony Rządu) oraz Piotr Woyciechowski (ekspert ds. służb specjalnych). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny wątek afery GetBack. Osiecki i Ryba ponownie zatrzymani

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 21:21
W audycji "Nisztor Pyta" kolejna odsłona afery GetBack. Sąd zgodził się na ponowne aresztowanie byłych menedżerów Altus TFI. Do sprawy w Polskim Radiu 24 odnieśli się dr Jarosław Szczepański z Uniwersytetu Warszawskiego oraz mec. Radosław Potrzeszcz, pełnomocnik Jakuba Ryby, jednego z podejrzanych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemysł zbrojeniowy. Jakie wnioski należy wyciągnąć po sytuacji wokół PGZ?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 21:30
- Dajmy szansę naszym polskim przedsiębiorcom - apelował gen. bryg. rez. pilot Dariusz Wroński (ekspert niezależny UAV&Heli Solutions). - Obecny proces zakupowy jest nieefektywny i trwa latami - zaznaczyła Anna Siarkowska (przewodnicząca Partii Republikańskiej, posłanka PiS. Goście PR24 rozmawiali o polskim sektorze zbrojeniowym.
rozwiń zwiń