X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przesłuchania przed komisją ds. VAT. Publicysta: brakuje "pociągnięcia" kogoś za rękę

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 16:10
Były wiceminister finansów w koalicyjnym rządzie PO-PSL złożył zeznania przed komisją śledczą do spraw wyłudzeń VAT-u. Janusz Cichoń był sekretarzem stanu w latach 2013-2015. Obecnie jest posłem PO oraz wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Temat przesłuchań kolejnych świadków skomentował w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski z tygodnika "Do Rzeczy" i Wirtualnej Polski.
Audio
  • 7.02.19 Marcin Makowski: „Trudno będzie zrobić z komisji ds. VAT element napędzający kampanię wyborczą (…)”.
Były sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Janusz Cichoń zeznaje przed komisją śledczą
Były sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Janusz Cichoń zeznaje przed komisją śledczą Foto: PAP/Tomasz Gzell

Janusz Cichoń nadzorował departamenty podatkowe ministerstwa. Odpowiadał również za departament polityki finansowej, analiz i statystyki. Janusz Cichoń był ostatnim świadkiem przesłuchiwanym w tym tygodniu. Marcin Makowski zaznaczył, że badana przez komisję sprawa ma niezwykle istotne znaczenie z perspektywy państwa. Dodał jednak, że "bez pociągnięcia kogoś za rękę, bez znalezienia tzw. układu, nie da się zrobić z tego tematu czegoś w rodzaju paliwa politycznego".

– Mówimy o setkach miliardów złotych, które wypływały z budżetu. Mimo to żyjemy w epoce memów i skandali politycznych. W tej logice, pomijając rację stanu, która jest niezaprzeczalna, trudno będzie, bez mocnych cytatów czy twardych dowodów czyjejś winy, zrobić z tej komisji element napędzający kampanie do zbliżających się wyborów. Nie zmienia to jednak faktu, że ze składanych zeznań wyłania się obraz władzy, która mając świadomość luki VAT-owskiej, jako swoją zasługę, podawała, że luka ta nie wzrosła. To faktycznie powód do "dumy" – wskazał rozmówca Polskiego Radia 24.

Ponadto w audycji Marcin Makowski odniósł się również do znaków zapytania pojawiających się przy źródłach finansowania Wiosny, nowej partii na polskiej scenie politycznej, której lideruje Robert Biedroń, a także do publikacji "Gazety Wyborczej" na temat kolejnych fragmentów nagrań dotyczących spółki Srebrna.

IAR/Polskie Radio 24/db

----------------------------------

Data emisji: 7.02.2019

Godzina emisji: 13.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak