X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Karolina Baca-Pogorzelska: rząd będzie robił wszystko, by ceny prądu pozostały zamrożone

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 15:04
Wkrótce do Sejmu trafi nowelizacja ustawy dotyczącej cen energii. Ministerstwo Energii zapowiedziało zmiany po konsultacjach z Komisją Europejską. - Rząd będzie robił wszystko, żeby ceny pozostały zamrożone na ubiegłorocznym poziomie. Będzie musiał jednak poszukać innego sposobu, choć na pewno zostanie utrzymana obniżka akcyzy - powiedziała w Polskim Radiu 24 Karolina Baca-Pogorzelska z "Dziennika Gazety Prawnej".
Audio
  • 07.02.19 Karolina Baca-Pogorzelska o cenach energii elektrycznej
Karolina Baca-Pogorzelska, publicystka
Karolina Baca-Pogorzelska, publicystkaFoto: PR24

Jak poinformowała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, w przyszłym tygodniu nowelizacja ustawy o cenach energii oraz niezbędne rozporządzenia mają trafić do Sejmu. Chodzi o zapewnienie niezależności regulatora.

Komisja Europejska poprosiła Polskę o notyfikację uchwalonej w grudniu ustawy o zamrożeniu cen prądu w 2019 roku. KE miała zastrzeżenia do ograniczenia roli Urzędu Regulacji Energetyki w ustalaniu nowych taryf. Natomiast minister energii Krzysztof Tchórzewski zapewnił, że tym roku ceny energii nie wzrosną.

- Rząd będzie robił wszystko, żeby ceny pozostały zamrożone na ubiegłorocznym poziomie, ale będzie musiał po prostu poszukać innego sposobu. Na pewno zostanie utrzymana obniżka akcyzy na energię elektryczną. Bo nie ma najmniejszego problemu, żeby obniżyć ją z 20 zł na 5 zł. Nie ma również kłopotu z obniżeniem opłaty przejściowej, więc ta część - połowa założonego przez Ministerstwo Energii planu - byłaby wykonana - powiedziała w Polskim Radiu 24 Karolina Baca-Pogorzelska.

Dziennikarka przypomniała, że wcześniej przedstawiciele rządu mówili także o innych pomysłach. - Przed głosowaniem tej ustawy, jeszcze przed Bożym Narodzeniem, pojawiały się głosy, że zamiast akcyzy czy opłaty przejściowej, może lepiej byłoby obniżyć stawkę VAT na energię elektryczną. Tylko że obniżka z 23 procent na 8 czy 5 byłaby bardzo kosztowna dla budżetu państwa. Z drugiej strony, wszystkie rozwiązania, które zostały zaproponowane, też w jakiś sposób budżet obciążają - dodała.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/bartos

-------------------------

Data emisji: 07.02.2019

Godzina emisji: 13.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Resort energii zapewnia: ceny prądu w 2019 r. nie wzrosną

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 16:15
Ministerstwo Energii zapewnia, że ceny prądu, mimo uwag złożonych przez Komisję Europejską, dotyczących ustawy ws. zamrożenia cen energii w 2019 r., nie wzrosną.
rozwiń zwiń