X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Piotr Palutkiewicz: luka vatowska w Polsce jedną z największych w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 19:53
- O nieprawidłowościach w ściągalności podatku VAT wiedzieli wszyscy. To zatrważające, że nie zostały podjęte radykalne działania, żeby ten problem rozwiązać - mówił w audycji "Kulisy spraw" Piotr Palutkiewicz, ekspert ds. gospodarki publicznej.
Audio
  • 6.02.19 Ekspert: Polska miała jedną z największy luk VAT w UE
Były wiceminister finansów i były Generalny Inspektor Informacji Finansowej Andrzej Parafianowicz
Były wiceminister finansów i były Generalny Inspektor Informacji Finansowej Andrzej Parafianowicz Foto: PAP/Tomasz Gzell

Ekspert podkreślił, że aparat państwowy jest zawsze wolniejszy od przestępców, którzy szukają luk w prawie. - Mieliśmy do czynienia z brakiem sprawczości aparatu państwowego. Obecny rząd pokazuje, że można tutaj zastosować kroki wyprzedzające. Świadczą o tym, chociażby rozwiązania w branży paliwowej, które w zasadzie wyeliminowały tam lukę vatowską - mówił gość PR24.

Zdaniem Piotra Palutkiewicza komisji ds. VAT trudno będzie wyjaśnić wszystkie nieprawidłowości. - Członkowie komisji mogą być z racji na swój brak doświadczenia w aparacie skarbowym na słabszej pozycji niż przesłuchiwani, którzy spędzili tam lata. Prace komisji mogą pójść w kierunku spektaklu politycznego - wskazał gość Polskiego Radia 24.

Posłowie z sejmowej komisji śledczej do spraw wyłudzeń VAT-u i akcyzy przesłuchali Andrzeja Parafianowicza. Były wiceminister finansów z czasów koalicji PO-PSL był generalnym inspektorem informacji finansowej i kontroli skarbowej. Był również pełnomocnikiem rządu do spraw zwalczania nieprawidłowości finansowych.

Jak mówił były wiceminister Andrzej Parafianowicz, ubytki podatkowe wynikają jego zdaniem w głównej mierze nie z dużych oszustw, ale z nierejestrowania dochodu przez małych przedsiębiorców.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Piotr Nisztor.

Polskie Radio 24/IAR/ras

------------------------

Data emisji: 6.02.2019

Godzina emisji: 19.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kulisy spraw. Po co Polsce przekop przez Mierzeję Wiślaną?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 20:00
- W naturalny sposób transport morski jest tańszy. To jeden z powodów, dla których Polska chce zrobić przekop przez Mierzeję Wiślaną - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Stankiewicz: mam wrażenie, że jeżeli ktoś nie wywodzi się z postkomunizmu, to ma mniejsze prawa

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 20:34
- Mam poczucie, że grupa propaństwowa, która nie wywodzi się z postkomuny, kolaborantów, nie składa się z resortowych dzieci, ma mniejsze prawa i jest grupą drugiej kategorii - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Ewa Stankiewicz. Publicystka odnosiła się do ataku na Magdalenę Ogórek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Litka o morderstwie ks. Jerzego Popiełuszki: sprawiedliwości nie stała się zadość

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 20:54
- Uprawniona jest teza, że w jakimś stopniu sprawa ks. jerzego Popiełuszki jest mordem założycielskim III RP. Tuż po zakończeniu sterowanego procesu toruńskiego zaczęły się negocjacje rządu i ówczesnej opozycji. Pojawiły się plany rozmów, które zakończyły się w 1989 roku obradami Okrągłego Stołu - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 publicysta Piotr Litka.
rozwiń zwiń