more_horiz
Wiadomości

Kolejny akt oskarżenia ws. warszawskiej reprywatyzacji. M.in. wobec Marka M.

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 17:54
Prokuratura Regionalna we Wrocławiu skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie kolejny - piąty - akt oskarżenia w sprawie warszawskiej reprywatyzacji - poinformowała Prokuratura Krajowa. Akt dotyczy warszawskiego antykwariusza Marka M. oraz Krystyny O.
Marek M. na sali rozpraw
Marek M. na sali rozprawFoto: PAP/Marcin Obara

Oskarżonym zarzucono, że doprowadzili spadkobierczynię dawnych właścicieli nieruchomości przy ulicy Dynasy 4 w Warszawie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o wartości milion 40 tysięcy złotych. Kobiecie przysługiwał udział wynoszący jedną ósmą części w prawach i roszczeniach do tej nieruchomości oraz takiego samego udziału we współwłasności budynku, znajdującego się na powyższej nieruchomości.

Był on warty 8 milionów 320 tysięcy złotych. Marek M. i Krystyna O. po wcześniejszym wprowadzeniu pokrzywdzonej w błąd odkupili od niej roszczenia za 300 tysięcy złotych.

Ponadto Marek M. odpowie za doprowadzenie drugiej ze spadkobierczyń dawnych właścicieli nieruchomości położonej przy tej samej ulicy do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. W wyniku tych działań Marek M. zawarł z pokrzywdzoną umowę sprzedaży roszczeń do tej nieruchomości za kwotę 500 tysięcy złotych.

Oskarżonym grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak