X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejny akt oskarżenia ws. warszawskiej reprywatyzacji. M.in. wobec Marka M.

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 17:54
Prokuratura Regionalna we Wrocławiu skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie kolejny - piąty - akt oskarżenia w sprawie warszawskiej reprywatyzacji - poinformowała Prokuratura Krajowa. Akt dotyczy warszawskiego antykwariusza Marka M. oraz Krystyny O.
Marek M. na sali rozpraw
Marek M. na sali rozprawFoto: PAP/Marcin Obara

Oskarżonym zarzucono, że doprowadzili spadkobierczynię dawnych właścicieli nieruchomości przy ulicy Dynasy 4 w Warszawie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o wartości milion 40 tysięcy złotych. Kobiecie przysługiwał udział wynoszący jedną ósmą części w prawach i roszczeniach do tej nieruchomości oraz takiego samego udziału we współwłasności budynku, znajdującego się na powyższej nieruchomości.

Był on warty 8 milionów 320 tysięcy złotych. Marek M. i Krystyna O. po wcześniejszym wprowadzeniu pokrzywdzonej w błąd odkupili od niej roszczenia za 300 tysięcy złotych.

Ponadto Marek M. odpowie za doprowadzenie drugiej ze spadkobierczyń dawnych właścicieli nieruchomości położonej przy tej samej ulicy do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. W wyniku tych działań Marek M. zawarł z pokrzywdzoną umowę sprzedaży roszczeń do tej nieruchomości za kwotę 500 tysięcy złotych.

Oskarżonym grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak