X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Debata PR24. Eksperci o polityce energetycznej państwa

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 21:00
- Założenia rządu są piekielnie ambitne - ocenił w Polskim Radiu 24 Dawid Piekarz z Instytutu Staszica, odnosząc się do planów polskich władz w kontekście polityki energetycznej. Naszymi gośćmi byli również Wojciech Jakóbik z "BiznesAlert.pl", Bartłomiej Derski z portalu "WysokieNapięcie.pl" i Lidia Grzegorczyk z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. 
Audio
  • 2.02.19 Debata PR24. Eksperci o polityce energetycznej państwa
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Blue Planet Studio/Shutterstock.com

Trwają prace nad przedstawionym pod koniec ubiegłego roku przez Ministerstwo Energii projektu Polityki Energetycznej do 2040 roku. Zakłada on między innymi, że do tego czasu udział węgla w produkcji energii spadnie poniżej 30 procent. W 2030 roku udział ten będzie natomiast wynosił 60 procent. Plan uwzględnia też wdrożenie w Polsce energetyki jądrowej.

Jak podkreślał na naszej antenie Wojciech Jakóbik, w kontekście polityki energetycznej ważnym elementem powinny być odnawialne źródła energii. - Wydaje się, że np. energetyka wiatrowa będzie coraz bardziej opłacalna; już teraz zauważalne jest obniżenie kosztów wytwarzania tego typu energii. Rząd mówi o tym, że ten sektor powinien się rozwijać na warunkach rynkowych. Analizy pokazują, że w następnych dziesięcioleciach będzie to opłacalne - wskazywał ekspert. - Energetyka odnawialna będzie się rozwijać bez względu na to, co zostanie zapisane w jakimkolwiek dokumencie - dodawał. 

Zdaniem Dawida Piekarza, który odniósł się również do programu "Energia Plus", założenia przedstawiane przez rząd są "piekielnie ambitne". - Mówi się o pięciu milionach odnawialnych źródeł energii dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz gospodarstw domowych. Tymczasem, obecnie w Niemczech są dwa miliony takich instalacji - zauważył ekspert. 

Lidia Grzegorzczyk z kolei wskazywała, że przyszłość rodzimej energetyki w dużej mierze będzie zależeć również od rozwoju sieci elektroenergetycznej. - Jeżeli chcemy osiągnąć jakiekolwiek wskaźniki, unijne czy wewnątrzkrajowe, to nasza sieć elektroenergetyczna wymaga nakładów. Nasza infrastruktura nie jest obecnie do końca wydajna - mówiła gość PR24.

Więcej komentarzy w całej audycji. 

Gospodarzem programu była Anna Grabowska

Polskie Radio 24/zz

------------------------------

Data emsiji: 02.02.19 

Godzina emisji: 18.06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowa strategia energetyczno-klimatyczna potrzebuje porozumienia polityków

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 22:03
Rok 2019 będzie ważny i intensywny dla europejskiej polityki energetyczno-klimatycznej. Za kilka dni, 15 stycznia, kończą się konsultacje w sprawie projektu założeń polityki energetycznej Polski do roku 2040.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Energetyka jądrowa. Musimy szybko dokonać wyboru

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 15:10
W Polsce od lat dyskutowane są plany budowy pierwszej elektrowni jądrowej. Sięgają one początku lat 80. zeszłego wieku, ale na razie niewiele z nich wynikało. Ponad 35 lat próbujemy postawić elektrownię atomową, choć świat powoli, ale nie zupełnie, odchodzi od atomu i skupia się na energetyce odnawialnej. Uznano ją za najbardziej perspektywiczną.
rozwiń zwiń