more_horiz
Wiadomości

Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa: zbyt słabo weryfikujemy informacje z sieci

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 21:21
- Jako społeczeństwo zbyt słabo weryfikujemy informacje. Codziennie widać, kiedy te mało prawdopodobne są powielane, gdy ktoś uważa, że dzięki temu coś uzyska - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Kamil Basaj z Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń.  
Audio
  • 1.02.19 Kamil Basaj: ciągle zbyt słabo weryfikujemy informacje
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Kamil Basaj mówił o działaniach służących monitorowaniu serwisów społecznościowych. - Z Facebooka czy Twittera usuwano ostatnio konta łamiące regulamin portali społecznościowych. Najczęstszym powodem jest nieautentyczne zachowanie sugerujące, że ktoś może być np. botem. Nie wiemy natomiast, do czego jest zdolny ktoś, chcący zakłócać proces wyborczy - wskazał gość Polskiego Radia 24.

- Dopóki nie jesteśmy w stanie wyodrębnić, że obiekty są elementem obcej operacji wpływu, to trudno rozstrzygnąć dylemat czy sam przekaz jest argumentem do zablokowania możliwości działania - powiedział ekspert z Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń.

Gość PR24 zauważył, że wybory da się zakłócać na bardzo wiele sposobów. - Można się spotkać z kampaniami, w których kandydat jest popierany w sposób, który mylnie trafia do jego odbiorców. Sam przekaz czy grafika w tym wypadku nie są odbierane jako krytyka - wyjaśnił Kamil Basaj.

W audycji również brexitowe podsumowanie tygodnia przygotowane przez Beatę Płomecką, korespondentkę Polskiego Radia w Brukseli.  

Więcej w całym nagraniu.

"Magazyn Europejski" prowadził Piotr Pogorzelski.

Polskie Radio 24/ras

------------------------------

Data emisji: 1.02.2019

Godzina emisji: 20.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Unia Europejska mobilizuje siły do walki z rosyjską dezinformacją

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 22:20
Unia Europejska mobilizuje siły do walki z rosyjską propagandą. W Brukseli został opublikowany raport na temat zagrożeń i plan działań jak Wspólnota powinna się na nie przygotować i z nimi walczyć. - W dokumencie wspomniano Rosję, jako zagrożenie dla Unii Europejskiej - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Płomecka. Gośćmi audycji byli również Beata Płomecka. W drugiej części programu rozmowa z TOmaszem Grosse o sytuacji politycznej w Niemczech.  
rozwiń zwiń