X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przesłuchanie Roberta Nowaczyka. Piotr Gozdowski z WMW: można powiedzieć, że posiadł tajemną wiedzę

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 16:37
"Zeznania Roberta Nowaczyka nie są wiarygodne". W ten sposób Sebastian Kaleta, wiceprzewodniczący komisji ds. zwrotów warszawskich nieruchomości, skomentował przesłuchanie jednego z najważniejszych uczestników afery reprywatyzacyjnej w stolicy. – W mętnej wodzie reprywatyzacji czuł się jak ryba – podsumował poczynania Roberta Nowaczyka Piotr Gozdowski ze stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa.
Audio
  • 1.02.19 Piotr Gozdowski: „Robert Nowaczyk był bardzo skuteczny w swoich działaniach (…)”.
Warszawski adwokat Robert Nowaczyk zeznawał przed komisją weryfikacyjną w Prokuraturze Krajowej w Warszawie.
Warszawski adwokat Robert Nowaczyk zeznawał przed komisją weryfikacyjną w Prokuraturze Krajowej w Warszawie.Foto: PAP/Marcin Obara

Sebastian Kaleta podkreślił, że w zeznaniach Roberta Nowaczyka są przekłamania dotyczące m.in. Jakuba R., byłego zastępcy dyrektora biura gospodarki nieruchomościami w warszawskim ratuszu. Piotr Gozdowski zaznaczył, że Robert Nowaczyk jest jedną z najbardziej znaczących osób na mapie warszawskiej reprywatyzacji.

– W czasie czwartkowego przesłuchania okazało się, że jest człowiekiem posiadającym bardzo dużą wiedzę dotyczącą procesu reprywatyzacyjnego w Warszawie. Sam przyznał, tym tematem zajmuje się od 1999 roku. Jest adwokatem i brał udział w blisko 200 postępowaniach. 50 nieruchomości udało mu się odzyskać. Mówi się o 100-120 mln zł odszkodowania, które trafiło do jego klientów. Dzięki swojej działalności żył bardzo dostatnie. Posiadł też wiedzę, którą można określić jako tajemną – wskazał rozmówca Polskiego Radia 24.

Robert Nowaczyk jest również w grupie osób oskarżonych o udział w przyjęciu lub wręczeniu 50 mln zł łapówek. Piotr Gozdowski zauważył, że w czasie przesłuchania można było odnieść wrażenie, że Nowaczyk uważa, iż przeciw niemu został zorganizowany "wielopiętrowy spisek".

Więcej o pracach komisji weryfikacyjnej i aferze reprywatyzacyjnej w całej rozmowie.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------

Data emisji: 1.02.2019

Godzina emisji: 15.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawska reprywatyzacja. Oskar Hejka: wypłata odszkodowań oznaczałaby jej uznanie

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 12:25
– Gdyby ekipa, która obecnie rządzi w stolicy, wypłaciła odszkodowania za tzw. dziką reprywatyzację, to przyznałaby się, że do niej doszło – powiedział Oskar Hejka, były radny m. st. Warszawy. W Polskim Radiu 24 rozmowa o procederze bezprawnego przejmowania warszawskich kamienic.
rozwiń zwiń