X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: ratownictwo górnicze to zawód wysokich standardów moralnych i bohaterstwa

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 11:23
- Po raz kolejny potwierdziło się, że ratownictwo górnicze, to jest zawód nie tylko wysokiego ryzyka, ale też bardzo wysokich standardów moralnych i prawdziwego bohaterstwa - powiedział premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z ratownikami biorącymi udział w akcji w Kopalni Rudna w Polkowicach. 
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z ratownikami biorącymi udział w akcji ratowniczej w Kopalni Rudna w Polkowicach
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z ratownikami biorącymi udział w akcji ratowniczej w Kopalni Rudna w PolkowicachFoto: PAP/Aleksander Koźmiński

Premier w czwartek dziękował ratownikom za sprawną akcję zakończoną sukcesem. - Po raz kolejny potwierdziło się, że górnictwo, też ratownictwo górnicze, to jest zawód nie tylko wysokiego ryzyka, ale też bardzo wysokich standardów moralnych i prawdziwego bohaterstwa. Bardzo dziękuję wam za to, co zrobiliście. Ja mogę porównać tylko to dzisiaj, w czasach pokoju, do szarży husarskiej pod Kircholmem - powiedział premier. 

- To wszystko pokazuje też na ogromną determinację, bohaterstwo, ale też profesjonalizm, doświadczenie, które pewnie zdobywa to wasze pokolenie od poprzedników i wy przekażecie następcom. Jestem z tego powodu bardzo dumny, bardzo szczęśliwy, że Polska ma tak znakomite, profesjonalne ratownictwo górnicze - powiedział. Dziękował też wszystkim górnikom za odwagę i determinację w ich pracy. 

Do silnego wstrząsu, określanego jako "górnicza ósemka" doszło we wtorek przed godziną 14 na oddziałach G1 i G2 kopalni Rudna na głębokości 770 metrów. W rejonie zagrożenia podczas wstrząsu było 32 górników. Z 14 zaginionych po zdarzeniu, odnaleziono 13. Czternastego uratowano w środę.

msze

Czytaj także

Akcja w kopalni Rudna. Ostatni górnik uratowany. "Wyszedł o własnych siłach"

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 13:53
Około godziny 14.25 ratownicy dotarli do poszukiwanego górnika, który po wstrząsie w kopalni Rudna, przebywał w przysypanej maszynie. Górnik o własnych siłach opuścił kabinę maszyny.
rozwiń zwiń