more_horiz
Wiadomości

Afera Amber Gold. Komisja śledcza weźmie pod lupę kolejne dokumenty

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 14:33
Komisja śledcza ds. Amber Gold zwróci się o dodatkowe dokumenty dotyczące między innymi zatrudnienia Michała Tuska na gdańskim lotnisku oraz działań Komisji Nadzoru Finansowego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: IAR/Krystian Dobuszyński

- W środę na posiedzeniu zamkniętym posłowie zdecydowali, że zwrócą się o dokumentację do straży granicznej, zarządu gdańskiego lotniska oraz Komisji Nadzoru Finansowego - powiedziała Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji śledczej.

Posłanka tłumaczy, że chodzi przede wszystkim o dokumentację związaną z certyfikacją i poświadczeniem bezpieczeństwa dla Michała Tuska, co ma związek z jego pracą na gdańskim lotnisku. - Chcielibyśmy wiedzieć, kto, kiedy i jakich sprawdzeń dokonywał - powiedziała przewodnicząca komisji śledczej. Kolejne wnioski dotyczą uzupełnienia dokumentacji w sprawie działań KNF, po wybuchu tak zwanej afery Amber Gold.

Małgorzata Wassermann zaznacza, że wspomniane dokumenty są niezbędne do sporządzenia ostatecznego raportu z prac komisji oraz mogą być istotne dla prokuratury. - Komisja złożyła szereg zawiadomień do prokuratury i toczy się szereg postępowań - powiedziała Małgorzata Wassermann. 

Kolejne, zamknięte posiedzenie komisji śledczej zaplanowano na 20 lutego. Ostateczny raport z prac komisji ma być gotowy przed zakończeniem kadencji Sejmu.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak