X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Stanisław Żaryn: nie będzie parasola ochronnego nad osobami łamiącymi prawo

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 11:15
- Podstawą do wyrządzenia szkody w Lotosie była fikcyjna umowa. Podpisano ją tylko po to, by wyprowadzić pieniądze ze spółki skarbu państwa - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych.
Audio
  • 29.01.19 Stanisław Żaryn: nie będzie parasola ochronnego nad osobami łamiącymi prawo
Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnychFoto: Polskie Radio 24

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne czterech osób w związku z nieprawidłowościami w spółce Lotos.  - Było to porozumienie związane najogólniej mówiąc z usługami doradczymi. Takie przypadki często występują w nadużyciach tropionych przez CBA. To była fasada. Żadnych usług nie świadczono, a zostały wyprowadzone spore pieniądze - wyjaśnił Stanisław Żaryn.

Rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych odniósł się również do sprawy dotyczącej Bartłomieja M. i Mariusza Antoniego K., która także jest prowadzona przez CBA. - Jednym z głównych dokumentów pozwalających na działanie była kontrola przeprowadzona w spółce PGZ. W sprawie mogą się pojawić nowe wątki. CBA i prokuratura mają pełne poparcie ministra Mariusza Kamińskiego Dopiero wczoraj zatrzymani trafili do prokuratury. Dzisiaj będą przesłuchiwani - mówił Stanisław Żaryn.

Stanisław Żaryn mówił też o innej działalności CBA. - Mamy do czynienia z szeregiem mniejszych śledztw w lokalnej społeczności. Często sprawy ważne dla samorządów są niewidoczne dla mediów. Wiele pracy informacyjnej odbywa się poza kamerami - wskazał rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Ryszard Gromadzki.

Polskie Radio 24/ras

-------------------------

Data emisji: 29.01.2019

Godzina emisji: 10.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zatrzymanie b. rzecznika MON. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 13:09
- Ta sprawa dowodzi, że Centralne Biuro Antykorupcyjne rzeczywiście pilnuje również "dobrej zmiany" - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Pyza z "Sieci", który w maju był współautorem publikacji dotyczącej nieprawidłowości w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Na naszej antenie o zatrzymaniu b. szefa MON mówili również Cezary Gmyz z TVP, Wojciech Wybranowski z "Do Rzeczy", Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora ds. służb specjalnych oraz Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata dnia: zatrzymania Antoniego Mariusza K. i Bartłomieja M. przez CBA. Robert Tekieli: nie doszukiwałbym się spekulacji

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 19:00
- O wybrykach pana Bartłomieja M. było wiadomo od dawna i przez długi czas był na nim rozłożony parasol ochronny - mówił w Polskim Radiu 24 Hubert Buskupski odnosząc się do zatrzymania przez CBA grupy osób w związku ze śledztwem dotyczącym niegospodarności, powoływania się na wpływy oraz fałszowania dokumentów przy okazji zawierania umów przez spółkę Polską Grupę Zbrojeniową. Gościem Debaty Dnia był również Robert Tekieli z Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Siemoniak: zaczyna się okres rozliczeń Antoniego Macierewicza w MON

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 09:32
- Antoni Macierewicz nie jest winien jakiejś nieprawidłowości, ale ponosi pełną odpowiedzialność za działania Bartłomieja M., który był jego najbliższym współpracownikiem – powiedział na antenie radiowej Jedynki wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak, odnosząc się do poniedziałkowego zatrzymania grupy sześciu osób przez CBA.
rozwiń zwiń