X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Norbert Kaczmarczyk: politycy napuszczają na siebie obywateli

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 09:35
- Po katastrofie smoleńskiej nie zmieniło się wiele w języku debaty publicznej, jest coraz gorzej. Trzeba pokazać, że politycy napuszczają na siebie obywateli, pokazują kilka stron konfliktu, często kłócąc się w debacie, w mediach czy na sali sejmowej, później natomiast potrafią ze sobą rozmawiać w kuluarach Sejmu - mówił w Polskim Radiu 24, Norbert Kaczmarczyk poseł Kukiz'15.
Audio
  • 28.01.19 Norbert Kaczmarczyk o jakości debaty publicznej
Norbert Kaczmarczyk
Norbert KaczmarczykFoto: PR24/AK

W spotkaniu, które odbyło się w piątek w Sejmie na zaproszenie szefa rządu, wzięli udział m.in. przewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki i wiceszef tego klubu Krzysztof Jurgiel, przewodniczący klubu PO-KO Sławomir Neumann, lider PSL i szef klubu PSL-UED Władysław Kosiniak-Kamysz oraz poseł PSL Piotr Zgorzelski, szef klubu Nowoczesnej Paweł Pudłowski i posłanka Nowoczesnej Monika Rosa. Klub Kukiz'15 reprezentował poseł Tomasz Rzymkowski, a koło Wolni i Solidarni - Małgorzata Zwiercan.

Norbert Kaczmarczyk komentował spotkanie zorganizowane przez premiera Morawieckiego. - To było dobre spotkanie. W debacie publicznej powinno być normalne zapraszenie przez premiera przedstawicieli wszystkich opcji i dyskusja na tematy ważne dla kraju. Niestety w polskiej polityce takie sytuacje nie są częste. Skłaniałbym się do stanowiska, że należy ważne problemy konsultować z opozycją, nie wszyscy chcą podgrzewać niedobra atmosferę, klub Kukiz’15 zaproponuje ze swojej strony ekspertów, mam nadzieję, że wspólnie dojdziemy do dobrych rozwiązań - zaznaczył.

Poseł odniósł się do propozycji Kukiz15 przeniesienia śledztwa w sprawie morderstwa prezydenta Adamowicza poza gdańską prokuraturę. – Byłoby dobrze gdyby śledztwo odbywało się w innym miejscu. Spojrzenie z innej perspektywy mogłoby pozwolić na dostrzeżenie pewnych rzeczy. Osoby, które są na miejscu i być może wiedziały od lat o pewnych rzeczach, mogą mieć z tym problem. Jest wiele opinii odnoście tego mordu, chciałbym uniknąć generalizacji, nie należy robić z człowieka chorego psychicznie mordercy na zlecenie, to muszą wyjaśnić odpowiednie służby – zaznaczył gość PR24.

Więcej w zapisie rozmowy.

Rozmawiał Grzegorz Jankowski.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 28.01.2019

Godzina emisji: 07:08

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wróżenie z faktów: pytania o jakość debaty publicznej w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 20:39
- Widać gołym okiem, że opozycja będzie budowała narrację, że winę za śmierć Pawła Adamowicza ponosi ugrupowanie rządzące, które wytworzyło atmosferę nienawiśći. Natomiast Prawo i Sprawiedliwość będzie chciało te argumenty zbijać - mówiła Anna Sarzyńska z TVP. Gościem audycji Wróżenie z faktów był również Grzegorz Osiecki z Dziennika Gazety Prawnej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata poranka. Publicyści o podziałach w społeczeństwie

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 09:55
Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego opublikowało "Polaryzacja polityczna w Polsce. Jak bardzo jesteśmy podzieleni?". O wnioskach płynących z badania dyskutowali w Polskim Radiu 24 Dawid Wildstein (TVP), Piotr Cywiński (Sieci), Łukasz Warzecha (Do Rzeczy).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Gryglas: są sprawy, które nas łączą

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 08:55
Premier Mateusz Morawiecki zaprosił szefów klubów i kół parlamentarnych na spotkanie ws. zmian legislacyjnych przygotowanych w resortach zdrowia i sprawiedliwości, po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. - Intencją pana premiera jest wyciągnięcie ręki, działanie nieco inne, niż w toku zwykłych prac ustawodawczych – mówił w Polskim Radiu 24 poseł Zbigniew Gryglas (Porozumienie).
rozwiń zwiń