X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Portal TVP Info: podczas pobytu Stefana W. w zakładach karnych były one lustrowane

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 14:21
W latach 2016 i 2017 dwukrotnie były lustrowane zakłady karne, w których przybywał Stefan W., który zabił prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W ramach nadzoru, sędziowie wizytatorzy sprawdzali prawidłowość ich funkcjonowania; nie stwierdzono nieprawidłowości - poinformował w sobotę portal TVP Info.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Jak wynika z rozporządzenia ministra, "nadzór nad legalnością i prawidłowością przebiegu wykonywania kary pozbawienia wolności, kary aresztu, tymczasowego aresztowania, zatrzymania oraz środka zabezpieczającego związanego z umieszczeniem w zakładzie zamkniętym, a także kar porządkowych i środków przymusu skutkujących pozbawienie wolności, zwany dalej 'nadzorem penitencjarnym', sprawuje sędzia penitencjarny sądu okręgowego, w którego okręgu wykonywane są te kary lub środki" - podkreślono w portalu TVP Info.

Według TVP Info, w przypadku Stefana W., zakłady karne, w których przybywał w latach 2016 i 2017, były dwukrotnie lustrowane. Sędziowie wizytatorzy bezpośrednio zapoznawali się z jego sytuacją w tych zakładach karnych - zaznaczono.

Jak wynika ze sprawozdania sędziego Mariusza Pasternaka – wizytatora Sądu Okręgowego w Warszawie (z dn. 20 listopada 2017 r.), który kontrolował Zakład Karny w Gdańsku-Przeróbce, zakład ten "prawidłowo wykonywał obowiązki informacyjne związane z zakończeniem odbywania kary przez przestępców, do kategorii których kwalifikował się Stefan W.". Sędzia wizytator ocenił także za prawidłowe działania Służby Więziennej w zakresie zdiagnozowania i leczenia jego choroby psychicznej - podała TVP Info. Dodano, że w podsumowaniu sędzia wizytator nie wydał zaleceń pokontrolnych.

Podobną lustrację, jak wyjaśniono, przeprowadził sędzia Piotr Matuszewski – wizytator Sądu Okręgowego w Gdańsku, którego sprawozdanie pochodzi z 14 lipca 2017 r.

"Sędzia dokonał oceny opieki nad Stefanem W., który wskazany był jako więzień, który nieodpłatnie został zatrudniony przy kopertowaniu na terenie jednostki penitencjarnej, tzn. rozdzielał wewnętrznie pocztę w tym więzieniu" - wskazano. We wnioskach, jak zauważono, sędzia również nie wskazał na wątpliwości związane ze stanem psychicznym Stefana W.

PAP/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: dołożymy staranności, by wyjaśnić sprawę śmierci Pawła Adamowicza

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 21:43
- Dołożymy wszelkiej staranności, by wyjaśnić okoliczności śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki. 
rozwiń zwiń