X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Resort rolnictwa planuje zmiany w ustawie. Ceny nieruchomości spadną?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 07:59
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zapowiada wprowadzenie zmian w ustawie, która ogranicza możliwość nabywania gruntów rolnych. - Liczymy na to, że poluzowanie tych zasad - zwłaszcza w miastach - spowoduje większą podaż gruntów budowlanych i dzięki temu będziemy mieli spadek cen nieruchomości – powiedział w Polskim Radiu 24 mec. Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich.
Audio
  • 26.01.19 Konrad Płochocki o planowanych na rynku nieruchomości zmianach
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Obecnie bez zgody Agencji Nieruchomości Rolnych można kupić tylko 0,3 ha gruntu. Resort rolnictwa chce zwiększyć to ograniczenie to 1 ha.

- To oczywiście dobra zmiana. Regulacje wprowadzone w 2015 roku poszły chyba za daleko, zmniejszając możliwość nabycia działki rolnej tylko do 3 tys. m. Oczywiście uzasadnienie takiej praktyki jest większe na terenach wiejskich. Natomiast na terenach miejskich, które w granicach administracyjnych miast również mają bardzo dużo ziemi rolnej, takie ograniczenia wydawały się zupełnie bezpodstawne. Druga zmiana, którą proponuje ministerstwo, właśnie tego dotyczy. Resort zamierza wyłączyć ograniczenia dotyczące handlu ziemią rolną w granicach administracyjnych miast – powiedział w Polskim Radiu 24 Konrad Płochocki.

Jego zdaniem jest to "jeszcze lepsza wiadomość". - Bo dzisiaj rzeczywiście wszyscy borykamy się z problemem braku gruntów. Grunty, które są dostępne w miastach i na ich obrzeżach, mają niezwykle wygórowane ceny, a to przekłada się na ceny mieszkań. Liczymy na to, że poluzowanie tych zasad - zwłaszcza w miastach, gdzie te grunty leżą odłogiem i rolnymi są najczęściej "historycznie" – spowoduje większą podaż gruntów budowlanych i dzięki temu będziemy mieli spadek cen tych nieruchomości – dodał gość PR24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Artur Wdowczyk.

Polskie Radio 24/bartos

--------------------------

Data emisji: 26.01.2019

Godzina emisji: 7.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Po nowelizacji ustawy wróci wolny obrót ziemią orną, także na obrzeżach miast

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 21:23
Szykuje się mała rewolucja w obrocie ziemią. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi chce zezwolić na sprzedaż ziemi każdej osobie, a nie tylko tej związanej z rolnictwem. Dotyczyć to będzie także gruntów położonych w granicach administracyjnych miast. Po planowanych zmianach bez problemu będzie można sprzedać i kupić ziemię o powierzchni 1 ha.
rozwiń zwiń