more_horiz
Wiadomości

Do marca Pentagon przedstawi ocenę projektu ulokowania stałej bazy wojsk USA w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 06:27
- Do marca Pentagon przedstawi swoją ocenę projektu ulokowania w Polsce stałej bazy wojsk Stanów Zjednoczonych - powiedział w piątek szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Zapewnił, że rozmowy prowadzone w tej sprawie przebiegają w dobrej atmosferze.
Mariusz Błaszczak
Mariusz BłaszczakFoto: Ministerstwo Obrony Narodowej / Twitter

Błaszczak powiedział w TVP Info, że negocjacje dotyczące budowy stałej bazy wojsk USA w Polsce wciąż trwają. Zaznaczył, że w tej sprawie prowadził rozmowy m.in. w Białym Domu, Kongresie oraz Pentagonie.

- Do marca Pentagon ma przedstawić swoją ocenę dotyczącą tego projektu - oświadczył Błaszczak. Jak dodał, termin ten został wyznaczony przez amerykański Kongres.

Błaszczak przypomniał też, że na temat stałej bazy wojsk USA w Polsce odbył w ostatnim czasie rozmowę telefoniczną z pełniącym obowiązki sekretarza obrony USA Patrickiem M. Shanahanem, z którym - jak dodał - będzie rozmawiał podczas spotkania ministrów obrony państw NATO w Brukseli w połowie lutego.

Według szefa MON, rozmowy na temat stałej bazy przebiegają "w dobrej atmosferze", a negocjacje dotyczące zwiększenia amerykańskiej obecności w Polsce na obecnym etapie dotyczą nie tego "czy", ale "jak i kiedy" do niej dojdzie.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie Zakłady Lotnicze Mielec dostarczą śmigłowce dla wojsk specjalnych

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 07:12
Szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że śmigłowce dla wojsk specjalnych dostarczą zakłady lotnicze w Mielcu. Do podpisania umowy dojdzie w piątek. Wcześniej informację tę podała Informacyjna Agencja Radiowa.
rozwiń zwiń