X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier spotka się z przedstawicielami partii. Politolog: szansa na wypracowanie agendy do ważnych zmian

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 14:16
Premier Mateusz Morawiecki zaprosił szefów klubów i kół parlamentarnych na spotkanie w Sejmie, by porozmawiać o tym, jak zapobiec w przyszłości takim tragediom, jak zabójstwo prezydenta Pawła Adamowicza. – Być może politycy, bez światła kamer, zdejmą marynarki, poluzują krawaty i krok po kroku zaczną przygotowywać agendę do bardzo ważnych zmian – ocenił dr Bartosz Rydliński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Audio
  • 25.01.19 Dr Bartosz Rydliński: „Premier Morawiecki pokazuje, że szukając porozumienia, potrafi wyjść poza narrację polityczną swojego środowiska (…)”.
Premier Mateusz Morawiecki zaproponował partiom opozycyjnym spotkanie, by porozmawiać o tym, jak zapobiec w przyszłości takim tragediom, jak zabójstwo prezydenta Pawła Adamowicza.
Premier Mateusz Morawiecki zaproponował partiom opozycyjnym spotkanie, by porozmawiać o tym, jak zapobiec w przyszłości takim tragediom, jak zabójstwo prezydenta Pawła Adamowicza.Foto: PAP/Rafał Guz

O zaproszeniu szefów klubów i kół przez premiera poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Spotkanie ma odbyć się w piątek w Sejmie i przebiegnie bez obecności mediów. Dr Bartosz Rydliński dodał, że po morderstwie Pawła Adamowicza dobrze byłoby wyciągnąć wnioski, a politycy mają możliwość, by szybko zmieniać prawo.

– Cieszy to, że w większości parlamentarne partie opozycyjne nie zbojkotowały spotkania z premierem i na jego wyciągniętą dłoń odpowiedziały również otwartym podejściem. To, co proponuje Mateusz Morawiecki, czyli chociażby zmiany w kwestiach związanych z prawem karnym i z tym, by więźniowie, mogący stanowić zagrożenie, nawet po wyjściu z zakładu karnego, byli obserwowani uważam za krok w dobrym kierunku – wskazał rozmówca Polskiego Radia 24.

Dr Bartosz Rydliński zauważył, że każde zachowanie premiera Morawieckiego może zostać odczytywane pod kątem politycznego marketingu. – Szef rządu stąpa po cienkim lodzie i wie, że jeżeli rozmowy nie będą postępowały tak, że politycy opozycji będą czuli się traktowani podmiotowo i jeżeli ich uwagi nie zostaną uwzględnione, to premier może spotkać się z zarzutem chęci wykorzystania sytuacji na swoją korzyść. Nie chciałbym, aby politycy wyszli i mówili, że zostali oszukani. Jednak wszystko zależy od przebiegu spotkania – wskazał politolog.

W odniesieniu do ewentualnych zmian w polskim prawie, dr Bartosz Rydliński podkreślił, że nie może być również tak, iż motywowani pewnym impulsem politycy zmieniają prawo ad hoc, nie uwzględniając tego, że zmiany prawne mogą też zaszkodzić.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------

Data emisji: 25.01.2019

Godzina emisji: 12.45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Wójcik: Stefan W. nie kwalifikował się do umieszczenia w Gostyninie

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 08:40
- Musi zostać spełnionych kilka przesłanek, by móc zastosować "ustawę o bestiach" - mówił w audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości. Polityk Prawa i Sprawiedliwości na naszej antenie odniósł się m.in. do kwestii odbywania kary przez Stefana W. 
rozwiń zwiń