X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Michał Wójcik: Stefan W. nie kwalifikował się do umieszczenia w Gostyninie

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 08:40
- Musi zostać spełnionych kilka przesłanek, by móc zastosować "ustawę o bestiach" - mówił w audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości. Polityk Prawa i Sprawiedliwości na naszej antenie odniósł się m.in. do kwestii odbywania kary przez Stefana W. 
Audio
  • 25.01.19 Michał Wójcik: Stefan W. nie kwalifikował się do umieszczenia w Gostyninie

Stefan W. 13 stycznia 2019 roku, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zaatakował nożem prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Kilka tygodni wcześniej W. opuścił zakład karny - był skazany na karę 5 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za dokonanie czterech napadów. Jak podkreślał w Polskim Radiu 24 Michał Wójcik, w kontekście odbywania kary przez W. zostały dochowane procedury.

- Jeżeli ktoś ma zdiagnozowaną chorobę psychiczną, to nie kwalifikuje się do zastosowania "ustawy o bestiach", dotyczącej sprawców niebezpiecznych przestępstw. Stefan W. nie mógł zostać umieszczony w Gostyninie - mówił na naszej antenie wiceminister sprawiedliwości. - Tam można umieszczać osoby, które mają zaburzenia psychiczne, np. osoby mające problem z pedofilią, czy też uzależnione od narkotyków lub alkoholu; osoby, które jednocześnie przechodziły terapię i osoby, które stanowią zagrożenie dla porządku publicznego, zdrowia i życia innych ludzi. W przypadku Stefana W. nie spełniono kilku przesłanek - tłumaczył Michał Wójcik. 

Gość PR24 zaznaczył również, że dotyczy to również kwestii ewentualnego zagrożenia, jakie Stefan W. mógłby stanowić na wolności. - Ten człowiek był wielokrotnie badany w zakładzie karnym, nie wykazywał agresywnych zachowań. To wynika z rozmów ze współwięźniami i wychowawcami. Nie było w opiniach informacji, by miał on stanowić zagrożenie dla innych - wyjaśniał wiceszef resortu sprawiedliwości. - Służba Więzienna nie jest sędzią; nie może decydować o tym, do kiedy ktoś przebywa w zakładzie karnym - pointował Wójcik. 

Norweskie MSZ chce wydalenia polskiego dyplomaty

W rozmowie z Polskim Radiem 24 wiceminister sprawiedliwości odniósł się również do informacji dotyczących planów wydalenia przez Norwegię konsula Sławomira Kowalskiego, który znany jest z walki z urzędem Barnevernet o prawa polskich dzieci. Zdaniem Michała Wojcika, polski dyplomata dobrze wypełnia swoją rolę. 

- Konsul Sławomir Kowalski to bardzo dobry dyplomata. Chodzi o to, by potrafić stanąć za dobrem dziecka. To człowiek, który uważa, że jeżeli państwo, które on reprezentuje, powinno interweniować, robi to. I robi to dobrze - oceniał gość PR24.

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu był Stanisław Janecki

Polskie Radio 24/zz

-------------------------------

Data emisji: 25.01.19

Godzina emisji: 7.38

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Senat w uchwale upamiętnił tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 16:53
- Senat przyjął uchwałę, w której upamiętnił tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Senat wyraził uznanie dla zasług, które prezydent Gdańska położył w swojej działalności publicznej i zaapelował o okazywanie wzajemnego szacunku przez wszystkich uczestników życia publicznego w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W 2016 roku u Stefana W. stwierdzono schizofrenię paranoidalną. "Słyszał głosy", które "wydawały mu polecenia"

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 17:34
Lekarze Zakładu Opieki Zdrowotnej Aresztu Śledczego w Szczecinie zdiagnozowali w 2016 roku u Stefana W. schizofrenię paranoidalną - poinformował portal wPolityce.pl, ujawniając analizę postępowania lekarskiego (epikryzę) podejrzanego o zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: dołożymy staranności, by wyjaśnić sprawę śmierci Pawła Adamowicza

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 21:43
- Dołożymy wszelkiej staranności, by wyjaśnić okoliczności śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki. 
rozwiń zwiń