X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Budowa autostrad w Polsce. Jak oszukano podwykonawców?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 22:19
- Podwykonawcy autostrad upominają się nie tyle o zysk. Owszem, pewnie chcieliby zarobić. Przede wszystkim występują o zwrot pieniędzy, za które wybudowali nam drogi. Oni wybudowali autostrady z własnych, prywatnych pieniędzy - mówił w Polskim Radiu 24 prawnik, dr Mariusz Miąsko. 
Audio
  • 24.01.19 Kulisy spraw: kulisy budowy autostrad w Polsce
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Gość Polskiego Radia 24 podał przykład firmy Grzegorza Brzozy, podwykonawcy autostrady A2, któremu należy się ok. 30 mln złotych.- Trzy czwarte tych pieniędzy wyłożył z własnych środków. Grzegorz Brzoza zainwestował cały swój majątek w budowę dróg. Liczył, że odzyska te pieniądze oraz, że otrzyma określony współczynnik zysku z budowy. Nie dość, że go nie otrzymał zysku, to na dodatek nie dostał zwrotu. Oczywiście Skarb Państwa wypłacił te środki generalnym wykonawcom, którzy je ukradli i nie rozliczyli się z podwykonawcami - tłumaczył dr Mariusz Miąsko. Jego zdaniem można mówić o przynajmniej kilku zorganizowanych grupach przestępczych. 

Ostatnio syn podwykonawcy odcinka C autostrady A2 został skazany za sześć miesięcy wiezienia w zawieszeniu na 5 lat. - Nie uiścił podatku VAT, bo Skarb Państwa, który zamówił u niego budowę, nie zapłacił mu - tłumaczył Grzegorz Brzoza. Chodzi o inwestycję z 2011 roku. 

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji "Kulisy spraw" był Rafał Dudkiewicz. 

Data emisji: 24.01

Godzina emisji: 19.10

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miał zapłacić podatek od nieotrzymanego wynagrodzenia. Przedsiębiorca trafił do więzienia

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 19:36
- Początek sprawy to lata 2001-2002. Mój ojciec podpisał kilka kontraktów na budowy dróg. Łącznie wartość umów wyniosła 15 mln złotych - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Łukasz Wolak, syn poszkodowanego podwykonawcy autostrad.
rozwiń zwiń