X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jan Rulewski: nie mógłbym podać ręki Kiszczakowi

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 09:18
W tym roku minie 30 lat od obrad Okrągłego Stołu. - Całkiem po ludzku mam pretensję do tych wszystkich, którym w ramach porozumienia udzielono amnestii. Żaden z tych prześladowców nie zgłosił się, żeby powiedzieć przepraszam – podkreślił w Polskim Radiu 24 senator Jan Rulewski (Platforma Obywatelska).
Audio
  • 24.01.19 24 pytania - rozmowa poranka: Jan Rulewski

Negocjacje prowadzone pomiędzy władzami PRL-u a opozycją trwały od 6 lutego do 5 kwietnia 1989 roku. - Nie brałem udziału w obradach, ale uważam, że to był bardzo dobry akt polityczny. Polemizuję z moimi kolegami, którzy tam zasiadali, a mi tego prawa odmawiali – ku mojej radości, bo moje uczestnictwo uznałbym za przekroczenie pewnej granicy moralnej  – powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Rulewski. Jak doprecyzował, chodzi m.in. o śmierć ks. Jerzego Popiełuszki, do której przyczyniły się działania ówczesnych władz.

- Na pewno nie mógłbym podać ręki Kiszczakowi czy jego przyjaciołom. Mimo wszystko uważam, że to był pozytywny akt polityczny. Moi koledzy uznali, że to jest coś więcej – że Okrągły Stół to kamień węgielny III RP, i na bazie tego należy budować państwo – zaznaczył gość PR24.

- Ja uważałem, że to był rodzaj umowy politycznej, korzystnej i zapobiegającej wielu złym zjawiskom, ale nie oznaczającej tego kamienia węgielnego. Jeśli ta umowa nie wytrzymywała próby czasu, to tak jak każdą inna umowę – należało ją wypowiedzieć. Zabrakło właśnie tego wypowiedzenia. Tym bardziej, że czas zweryfikował niektóre założenia umowy – dodał senator.

Więcej tematów w całej audycji.

Rozmawiała Eliza Olczyk.

Polskie Radio 24/bartos

--------------------------

Data emisji: 24.01.2019

Godzina emisji: 7.38

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

30 lat temu rozpoczęły się rozmowy przy Okrągłym Stole

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2018 09:07
30 lat temu - 16 września 1988 roku - w willi ministerstwa spraw wewnętrznych w podwarszawskiej Magdalence odbyły się pierwsze rozmowy przedstawicieli władz PRL, opozycji i Episkopatu. Ich celem było przygotowanie obrad Okrągłego Stołu.
rozwiń zwiń