X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wywiady Magdaleny Adamowicz. Miłosz Manasterski: targają nią bardzo silne emocje, w tym złość i niezgoda na rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 20:19
– Mogę spróbować usprawiedliwić tę postawę, ale bardzo wiele osób komentuje to w sposób negatywny, porównując z innymi osobami, które swoją stratę przeżywały w ciszy i milczeniu nie wypowiadając się publicznie – powiedział Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej. Odniósł się w ten sposób do dwóch wywiadów, jakich udzieliła Magdalena Adamowicz, wdowa po śp. prezydencie Gdańska.
Audio
  • 23.01.19 Jarosław Włodarczyk: „Wszelkimi środkami musimy spróbować zachować poziom debaty publicznej, przyzwoitości i uczciwości, bo w przeciwnym razie pozagryzamy się (…)”.
Magdalena Adamowicz podczas wieczoru wspomnień zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Magdalena Adamowicz podczas wieczoru wspomnień zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Foto: PAP/Adam Warżawa

W swoich słowach Magdalena Adamowicz stwierdziła, że jej śp. mąż był obiektem nagonki i działań ABW oraz innych służb. W bardzo emocjonalnym wywiadzie skrytykowała Polskę pod rządami Prawa i Sprawiedliwości. Mówiła również, że to język nienawiści zabił Pawła Adamowicza.

– Po tragedii, której doświadczyła pani Magdalena Adamowicz, targają nią bardzo silne emocje, w tym złość i niezgoda na rzeczywistość. Każdy z nas, w podobnej sytuacji, miałby wielką trudność w zaakceptowaniu tego, co się stało. Niedawno mieliśmy do czynienia ze spektaklem wielu polityków wokół pana radnego Wojciecha Kałuży. Myślę, że jego rodzina mogłaby również udzielić wywiadu, jak została zaszczuta – dodał Miłosz Manasterski.

Publicysta Jarosław Włodarczyk zwrócił uwagę, że trudno komentować słowa osoby po przeżyciu tak dużej traumy. Przypomniał również sytuację dotyczącą wdów, które straciły swoich mężów w katastrofie smoleńskiej.

– Gdy panie Merta lub Gosiewska pojawiały się w studiach radiowych lub telewizyjnych, to sytuacja była podobna, do tej, w jakiej znajduje się pani Adamowicz. Są to emocje trudne do wyobrażenia. Pani Magdalena Adamowicz ma świadomość, że wszyscy jej śp. męża w pewnym momencie zostawili. Platforma Obywatelska, która ubiera się w szaty jego przyjaciela, odsunęła się od niego. Niechęć Grzegorza Schetyny w stronę byłego prezydenta Gdańska była bardzo wyraźna. Zresztą jedna i druga strona sporu politycznego w dość mocny sposób go atakowały – wskazał gość Polskiego Radia 24.

"Debatę Dnia" prowadziła Joanna Miziołek.

Polskie Radio 24/db

------------------------------

Data emisji: 23.01.2019

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agnieszka Ścigaj: śmierć Pawła Adamowicza może zostać wykorzystana do budowy emocjonalnego muru

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 09:59
– Czas wyborczy szybko zamaże pamięć o deklaracjach i przemyśleniach, które pojawiły się w ostatnich dniach w życiu politycznym – powiedziała Agnieszka Ścigaj, posłanka ruchu Kukiz’15. – Mimo to chciałoby wierzyć się, że będzie to głębsza refleksja – dodała parlamentarzystka w kontekście atmosfery, jaka wytworzyła się po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"7x24". Scenariusze przed wyborami prezydenckimi w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 11:20
Powierzenie obowiązków prezydenta Gdańska pierwszej zastępczyni śp. Pawła Adamowicza, a także decyzja o niewystawieniu przez Prawo i Sprawiedliwość pretendenta w wyborach na nowego włodarza miasta. Czy pełniąca obecnie jego obowiązki Aleksandra Dulkiewicz będzie jedyną kandydatką? Do tych tematów odnieśli się w audycji "7x24" przedstawiciele największych partii na polskiej scenie politycznej.
rozwiń zwiń