X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Jan Filip Libicki (PSL): politycy powinni się wytłumaczyć z nieobecności podczas minuty ciszy

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 17:54
- Nieobecność niektórych senatorów, a wcześniej niektórych posłów w Sejmie, podczas minuty ciszy, to nieobecność niefortunna (...). Każdego z osobna należy zapytać, dlaczego tak się stało i czy powód był ważny - powiedział w Rozmowie PR24 Jan Filip Libicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
Audio
  • 23.01.19 Jan Filip Libicki (PSL): politycy powinni się wytłumaczyć z nieobecności podczas minuty ciszy

Senat minutą ciszy uczcił pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. - To należało zrobić. Zdarzyła się straszna tragedia, którą żyła cała Polska - podkreślał na naszej antenie Jan Filip Libicki. Tymczasem, niektórzy senatorowie Platformy Obywatelskiej nie byli obecni wówczas obecni na sali obrad Senatu. Jak wyliczał na Twitterze senator PiS, Artur Warzocha, zabrakło m.in. Bogdana Klicha, Sławomira Rybickiego i Jana Rulewskiego. W ubiegłym tygodniu, podczas posiedzenia Sejmu, w podobnej sytuacji na sali posiedzeń nie znaleźli się politycy PiS - Jarosław Kaczyński, Beata Mazurek i Ryszard Terlecki. Jak tłumaczyła Mazurek, był to przypadek, a nie celowe działanie. 

Nieobecność niektórych senatorów, a wcześniej niektórych posłów w Sejmie, podczas minuty ciszy, to nieobecność niefortunna. Każdego, z tych polityków, których zabrakło, prezesa Kaczyńskiego i moich kolegów senatorów, z osobna należy zapytać, dlaczego tak się stało i czy powód był ważny - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Filip Libicki, tłumacząc również, dlaczego - w jego opinii - w kontekście nieobecności polityków PiS podczas minuty ciszy w Sejmie pojawiło się dużo negatywnych komentarzy. 

- Są w Polsce dwie strony sporu politycznego. Jeżeli jeden z ważnych polityków jednej strony umiera w tragicznych okolicznościach, to zawsze więcej wymaga się od drugiej strony - powiedział senator PSL. - Dlatego więcej wymagałbym, jeżeli chodzi o obecność podczas minuty ciszy, od prezesa Kaczyńskiego niż senatorów. Nie zmienia to jednak faktu, że uważam, że był to poważny błąd i powinni się oni z tego wytłumaczyć - pointował.

Więcej tematów i komentarzy w całej audycji. 

Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach

Polskie Radio 24/zz

--------------------------

Data emisji: 23.01.19 

Godzina emisji: 17.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Jakubiak o zabójstwie Pawła Adamowicza: to nie był mord polityczny

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 18:03
Nie używam języka nienawiści. Jednak wszystko zaczynamy interpretować w taki sposób, że robi to się już śmieszne w swojej groźbie. Na stwierdzeniu "mowa nienawiści" można budować wszystko: cenzurę, a za chwilę możemy w ogóle przestać mówić - powiedział w Rozmowie PR24 Marek Jakubiak, poseł niezrzeszony, Federacja dla Rzeczpospolitej. 
rozwiń zwiń