X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jest projekt PiS dotyczący jawności zarobków w Narodowym Banku Polskim

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 15:48
Prawo i Sprawiedliwość złożyło w Sejmie projekt ustawy dotyczący jawności zarobków w Narodowym Banku Polskim. Dokument jest dostępny na stronie internetowej Sejmu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: IAR/Łukasz Kowalski

Projekt przewiduje, że prezes Narodowego Banku Polskiego opublikuje w Biuletynie Informacji Publicznej dane o wysokości wynagrodzeń osób zajmujących wyższe stanowiska kierownicze oraz prezesa, wiceprezesów i członków zarządu banku. W ocenie posłów Platformy Obywatelskiej, PiS proponuje "projekt o tajności wynagrodzeń w NBP".

Podczas konferencji prasowej Arkadiusz Myrcha mówił, że w propozycji PiS-u "są lakoniczne i niewiele wyjaśniające zapisy" dotyczące publikacji oświadczeń majątkowych. - Nie ma tam mowy o tym, ile zarobiły konkretne osoby, jaki to był czas, jaki to był zakres obowiązków. Jest tylko krótka lakoniczna informacja, że taka publikacja nastąpi - powiedział.

Stanisław Tyszka z Kukiz'15 zaapelował podczas konferencji prasowej o przyjęcie przepisów zaproponowanych przez jego klub. Jak powiedział, chodzi o to by - na wzór przepisów o Najwyższej Izbie Kontroli - odebrać prezesowi i zarządowi NBP możliwość kształtowania wynagrodzeń pracowników tego banku i przekazanie tej kompetencji do Sejmu.

Propozycja PiS

Prawo i Sprawiedliwość prezentowało założenia projektu podczas wczorajszej konferencji prasowej. Szef sejmowej komisji finansów Andrzej Szlachta mówił, że propozycja dotyczy części kształtowania wynagrodzeń, ich jawności i wysokości. Dodał, że chodzi o "wynagrodzenia prezesa, wiceprezesów oraz kadry kierowniczej NBP.

- Nawiązujemy do artykułu 66 obecnej ustawy o Narodowym Banku Polskim, który mówi, że wynagrodzenie prezesa i wiceprezesów ustala się w oparciu o ogólne zasady kształtowania wynagrodzeń dla kierowniczych stanowisk w państwie. Natomiast wynagrodzenia pracowników NBP określa zarząd na podstawie przyjętego rozporządzenia - tłumaczył.

Dodał, że wynagrodzenia pracowników NBP określa zarząd na podstawie przyjętego rozporządzenia. Wyjaśnił, że maksymalne wynagrodzenie nie może przekroczyć 0,6-krotności wynagrodzenia całkowitego prezesa NBP. We wtorek 29 stycznia na posiedzeniu zbierze się sejmowa komisja finansów. Odbędzie się wówczas pierwsze czytanie wszystkich trzech wniesionych do Sejmu projektów dotyczących Narodowego Banku Polskiego. 

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak