X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Paweł Sałek: rząd podjął działania, by poprawić jakość powietrza

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 13:55
- Polski sektor budowlany będzie przygotowany na inwestycje w ramach programu. Szacuje się, że w Polsce jest około 4 mln gospodarstw domowych, które wymagają intensywnej pomocy w poprawie efektywności energetycznej - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek, doradca prezydenta RP.
Audio
  • 22.01.19 Doradca prezydenta: stawiamy na lepszą jakość powietrza
Paweł Sałek
Paweł SałekFoto: PR24/AK

Gość Polskiego Radia 24 zauważył, że małe i średnie firmy budowlane będą zyskiwać na obowiązywaniu programu "Czyste powietrze". - Trzeba pamiętać, że podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej to dobre rozwiązanie. Uważam, że także pozyskiwanie energii cieplnej z paliwa węglowego może być traktowane, jako forma ciepła ekologicznego. Przyłączenie do sieci ciepłowniczej powoduje, że nie korzystamy z indywidualnych urządzeń grzewczych - powiedział Paweł Sałek.

Doradca prezydenta wskazał, że program "Czyste powietrze" ma poprawić efektywność poprzez oszczędzanie energii. - Istnieje możliwość zastosowania różnego rodzaju instalacji odnawialnych źródeł energii (OZI). Nawet około 40 procent wydatków, które przeznaczamy obecnie na energię mogłoby zostać zaoszczędzonych - podkreślił gość PR24.

Od poniedziałku można ponownie składać wnioski w ramach programu "Czyste powietrze". Program ruszył we wrześniu 2018 roku jednak z powodu wprowadzenia do niego zmian związanych ze sposobem rozliczania dotacji na termomodernizację oraz wymianę starych nieefektywnych źródeł ciepła został na kilka tygodni wstrzymany.

Program będzie realizowany przez dziesięć lat, a suma dotacji ma wynieść ponad 103 miliardy złotych. Zakłada się, że termomodernizacji zostanie poddanych ponad 4 miliony domów jednorodzinnych. Celem programu jest między innymi zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza, poprzez likwidację nieefektywnych i przestarzałych źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/IAR/ras

-------------------------

Data emisji: 22.01.2019

Godzina emisji: 13.08

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Rządy Pieniądza": Program "Czyste powietrze" może być mało skuteczny?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 13:28
Program "Czyste powietrze", średnie wynagrodzenie oraz zatrudnienie - to najważniejsze tematy poniedziałkowej audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Siergiej: program Czyste Powietrze może pozytywnie wpłynąć na jakość powietrza

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 16:03
Jeżeli program Czyste Powietrze będzie przebiegał zgodnie z założeniami, rocznie termomodernizacji będzie poddawanych 400 tys. domów jednorodzinnych, jakość powietrza w Polsce poprawi się - ocenił w Polskim Radiu 24 Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czyste powietrze". Nowe sposoby rozliczenia dotacji

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 12:05
Ponownie można składać wnioski w ramach programu "Czyste powietrze". Ubiegający sie o dofinansowanie będą mogli skorzystać z nowych form rozliczenia dotacji.
rozwiń zwiń