X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ambasador Izraela: Polska dobrym miejscem konferencji bliskowschodniej

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 07:08
- Polska jest dobrym miejscem na konferencję o Bliskim Wschodzie, bo jest neutralna w tej kwestii - oceniła ambasador Izraela w Polsce Anna Azari w rozmowie z wtorkową "Rzeczpospolitą".
Anna Azari
Anna Azari Foto: Shutterstock

W pierwszej połowie stycznia Departament Stanu USA i polskie MSZ poinformowały, że w lutym w Warszawie odbędzie się konferencja w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Wcześniej konferencję zapowiedział w rozmowie ze stacją Fox News sekretarz stanu Mike Pompeo, który mówił, że szczególna uwaga poświęcona zostanie wpływom Iranu w regionie Bliskiego Wschodu.

"Konferencja nam się podoba"

Teheran uznał udział Polski w organizacji konferencji za akt wrogości. Tamtejsze MSZ wezwało charge d'affaires ambasady Polski, aby zaprotestować przeciw poświęconej głównie Iranowi konferencji. Jak podało polskie MSZ, polski dyplomata przedstawił irańskiemu resortowi spraw zagranicznych założenia planowanej konferencji.

Anna Azari Izrael uważa, że lepiej rozmawiać niż walczyć. Czyli konferencja nam się podoba.

- Izrael uważa, że lepiej rozmawiać niż walczyć. Czyli konferencja nam się podoba - skomentowała Azari to, że Iran uważa konferencję za antyirańską, zatem Izraelowi pewnie się ona podoba.

Dopytana, kto na nią przyjedzie ze strony izraelskiej i czy może będzie to izraelski premier, stwierdziła, że trzeba pamiętać, iż niedługo [dziewiątego kwietnia - przyp. red.] w Izraelu są wybory. - Ale jeśli udział potwierdzi duże grono ministrów spraw zagranicznych z krajów arabskich, to mam nadzieję, że premier Netanjahu do Warszawy przyjedzie. Ale to nie jest pewne - zaznaczyła Azari.

"Iran zbroi wszystkich wokół nas"

Bliski Wschód mapa F 1200.jpg
Organizacja szczytu bliskowschodniego przez Polskę. Ekspert: to dla nas ryzykowne

Ambasador była również pytana o atak izraelskich sił powietrznych na cele irańskie w Syrii, do którego doszło z niedzieli na poniedziałek. - To nasze codzienne życie. Izrael wyznaczył swoje czerwone linie w rejonie Bliskiego Wschodu. Jedna z nich to nowe uzbrojenie u naszych granic. Czasem musimy coś robić, aby chronić przed tym nasz kraj - powiedziała.

Podkreśliła, że nie ma to nic wspólnego z nadchodzącą konferencją w Warszawie, która w jej ocenie nie jest skierowana przeciwko Iranowi. - Z naszego punktu widzenia jest odwrotnie. To Iran zbroi wszystkich wokół nas i musimy na to reagować - mówiła ambasador dziennikowi.

Azari oceniła także stan stosunków polsko-izraelskich. Jej zdaniem wróciły do normy i dlatego zależy jej na przyjeździe Netanjahu do Warszawy na lutową konferencję - Myślałam, że po ogłoszeniu przyśpieszonych wyborów do Knesetu nie ma już szans, by się tutaj pojawił za mojej kadencji, bo będę ambasadorem do początków września. A teraz jest taka szansa. Przyjazd premiera na konferencję bliskowschodnią byłby okazją do rozmów dwustronnych izraelsko-polskich. Tak po ludzku chciałabym, żeby za mojej kadencji zamknął się jakiś cykl w tych relacjach - powiedziała w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" ambasador Izraela w Warszawie.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konferencja o Bliskim Wschodzie oczami ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 21:00
W połowie stycznia amerykański Departament Stanu i polskie MSZ poinformowały, że w dniach 13-14 lutego w Warszawie odbędzie się konferencja ministerialna w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. 
rozwiń zwiń