X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Pobity został rekord charytatywnego Slalom Maratonu Zakopane. Prezydent: nie rezygnujemy ze świadczenia dobra

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 01:20
Uczestnicy V edycji charytatywnego 12h Slalom Maratonu Zakopane na czele z prezydentem Andrzejem Dudą pobili dotychczasowy rekord w jeździe na nartach non stop przejeżdżając łącznie 698 km. Charytatywne zawody odbyły się w niedzielę w Zakopanem.
Prezydent Andrzej Duda przemawia podczas 5. edycji charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim 12H Slalom Maraton Zakopane 2019
Prezydent Andrzej Duda przemawia podczas 5. edycji charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim "12H Slalom Maraton Zakopane 2019"Foto: PAP/Grzegorz Momot

O rekordzie który przełoży się na fundusze dla młodych sportowców z niepełnosprawnością poinformował na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

"Udało się pobić rekord! Uczestnicy V edycji charytatywnego 12h Slalom Maraton Zakopane przejechali dziś łącznie 698km" - napisał prezydent na swoim Twitterze.

Niedzielne zawody w niedzielę rano rozpoczęły się minutą ciszy dla zamordowanego tydzień temu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

- To nasze dzisiejsze spotkanie przede wszystkim ma na celu pokazanie, że my ze świadczenia dobra nie zrezygnujemy, choćby nie wiem, jakie przeszkody się pojawiały. Że zło i przemoc nie zwyciężą z radością dawania siebie innym. Dziękuję, że Państwo tutaj są, by tę radość innym dawać - tym właśnie dzieciom, które pomocy potrzebują, wszystkim, którzy na co dzień są w trudniejszej sytuacji od nas - za to, że jesteście tutaj, by świadczyć im pomoc - powiedział prezydent Andrzej Duda dziękując zawodnikom i organizatorom.

W zawodach charytatywnych oprócz prezydenta wzięli udział także m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński a także czołowi polscy narciarze.

Celem zawodów pod nazwą 12h Slalom Maraton Zakopane 2019, które organizuje fundacja Handicap Zakopane, jest wsparcie sportowców z niepełnosprawnością. Ideą zawodów jest jazda na nartach w drużynowym slalomie przez 12 godzin non-stop. Utytułowani polscy narciarze, olimpijczycy na czele z prezydentem Polski zjeżdżają trasą slalomu jak największą ilość razy w ciągu wyznaczonego czasu. Każdy przejazd jest premiowany przez sponsora głównego PZU wsparciem niepełnosprawnych sportowców, dlatego im więcej będzie przejazdów, tym większa będzie pomoc.

W tym roku to już piąta edycja zawodów. W ubiegłym roku narciarze, na czele z prezydentem, przejechali 678 km na nartach.

Pomysłodawczynią narciarskiego maratonu jest olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim i prezes fundacji Handicap Małgorzata Tlałka-Długosz.

Fundacja Handicap Zakopane jest organizacją pozarządową, której celem jest organizacja i promowanie kultury fizycznej, sportu, narciarstwa, szczególnie wśród osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych oraz integracja sportowców o zróżnicowanych możliwościach psycho-fizycznych.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak