X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pożegnanie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. "To była jego epoka"

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 19:15
- Paweł Adamowicz to był człowiek – instytucja. Człowiek, który właściwie od początku wolnej Polski był jedną z czołowych postaci życia publicznego. Był radnym, potem przewodniczącym rady, w końcu prezydentem Gdańska. To była jego epoka, która teraz się skończyła – powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Adam Chmielecki. Gościem audycji był także Jacek Gądek (Gazeta.pl).
Audio
  • 18.01.19 Debata dnia: Adam Chmielecki i Jacek Gądek
Kondukt żałobny z trumną z ciałem zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza
Kondukt żałobny z trumną z ciałem zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła AdamowiczaFoto: PAP/Adam Warżawa

W piątek ulicami Gdańska przeszedł kondukt żałobny z trumną z ciałem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Samorządowiec został zamordowany podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wzdłuż trasy konduktu gęstym szpalerem ustawili się mieszkańcy, wielu z nich przyniosło flagi Gdańska oraz flagi narodowe. Bardzo wiele osób przyniosło ze sobą elektroniczne znicze.

- Z pewnością są to wyjątkowe dni. W Gdańsku tę żałobę przeżywa się wyjątkowo – ona nawet nie musiała być oficjalnie ogłoszona. Ten nastrój powagi i wyciszenia widać już od tragicznego, niedzielnego wieczoru. Można powiedzieć, że miasto funkcjonuje na wolniejszych obrotach. Ludzie są mniej skupieni na codziennych, bieżących sprawach. To w zasadzie jedyny temat rozmów pomiędzy mieszkańcami Gdańska – powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Chmielecki. Jak zaznaczył, poruszeni są wszyscy gdańszczanie – nie tylko ci, którzy byli związani z prezydentem. - Adamowicza można było lubić lub nie. Można było na niego głosować lub nie, ale trudno było go nie znać – dodał publicysta.

Według Jacka Gądka ta tragiczna śmierć nie wpłynie na poprawę jakości debaty publicznej w Polsce. - Myślę, że nadzieja na to, że bezsensowna śmierć Pawła Adamowicza jest w stanie coś zmienić w naszym postrzeganiu rzeczywistości, że jest w stanie zmienić na przykład język debaty publicznej, obniżyć temperaturę sporu, doprowadzić chociażby do tego, że najbardziej zwaśnione strony podadzą sobie ręce – jest jednak płonna. Patrząc bardzo chłodno na politykę, w dniach żałoby – od momentu popełnienia przestępstwa do chwili aż ciało Pawła Adamowicza spocznie – ten konflikt jest wyciszony. Ale później – co wydaje się nieuchronne i co pokazała też katastrofa smoleńska – może wybuchnąć na nowo i zapewne tak się stanie – powiedział dziennikarz.

W niedzielę wieczorem Pawła Adamowicza zaatakował nożem w Gdańsku 27-letni Stefan W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydenta przewieziono do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł.

Więcej tematów w całej audycji.

Debatę Dnia prowadził Krzysztof Świątek.

Polskie Radio 24/bartos

--------------------------

Data emisji: 18.01.2019

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Duże zmiany w mieście

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2019 07:01
Środki bezpieczeństwa będą adekwatne do charakteru uroczystości pogrzebowych – poinformowało w piątek MSWiA. Uczestnikom pogrzebu Pawła Adamowicza bezpieczeństwo mają zapewniać policjanci ruchu drogowego, prewencji i pionu kryminalnego. Zamknięte będą niektóre ulice, zmiany dotyczą też transportu zbiorowego.
rozwiń zwiń