X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Błażej Spychalski: Służba Ochrony Państwa wydała oświadczenie, że takiego odnotowanego incydentu nie było

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 12:56
– Współpracujemy z prokuraturą. Jesteśmy gotowi do udostępnienia nagrań z monitoringu Pałacu Prezydenckiego – powiedział Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy. – Jeżeli ze strony pana Stefana W. pada taka informacja, to musi być zbadana i zweryfikowana – dodał w Polskim Radiu 24.
Audio
  • 18.01.19 Błażej Spychalski: „To, co zeznał Stefan W. na temat jego obecności w Warszawie musi być dokładnie zbadane i zweryfikowane (…)”.
Błażej Spychalski
Błażej SpychalskiFoto: PR24/MR

Z ustaleń prokuratury dokonanych w toku postępowania przeciwko Stefanowi W., wynika, że po wyjściu z Zakładu Karnego w Gdańsku był on w Warszawie, w tym przy Pałacu Prezydenckim, i mógł planować popełnienie przestępstwa. Błażej Spychalski podkreślił, że nad bezpieczeństwem prezydenta czuwają funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa, która jest w pełni profesjonalna, a jej zadaniem jest przede wszystkim ochrona najważniejszych osób w państwie.

– Muszą one czuć się w pełni bezpieczne, bo to jest w najlepszym interesie naszego państwa. Pałac Prezydencki chroniony jest w cyklu 24-godzinnym. Ponadto pan prezydent ma zapewnioną ochronę w trybie ciągłym – podkreślił Błażej Spychalski.

Rozmówca Polskiego Radia 24 zaznaczył, że w związku ze śmiercią Pawła Adamowicza każdy z nas powinien zastanowić się, co mógłby zrobić, by poziom temperatury sporu politycznego i brutalizacji życia publicznego był mniejszy. – Nie powinniśmy oglądać się na innych, a zacząć od siebie. To rzecz fundamentalna – wskazał.

W poniedziałek prokuratura postawiła 27-letniemu Stefanowi W. zarzut zabójstwa Pawła Adamowicza z motywacji zasługującej na szczególne potępienie.

PAP/Polskie Radio 24/db

-------------------------------

Data emisji: 19.01.2019

Godzina emisji: 11.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agnieszka Ścigaj: śmierć Pawła Adamowicza może zostać wykorzystana do budowy emocjonalnego muru

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 09:59
– Czas wyborczy szybko zamaże pamięć o deklaracjach i przemyśleniach, które pojawiły się w ostatnich dniach w życiu politycznym – powiedziała Agnieszka Ścigaj, posłanka ruchu Kukiz’15. – Mimo to chciałoby wierzyć się, że będzie to głębsza refleksja – dodała parlamentarzystka w kontekście atmosfery, jaka wytworzyła się po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gen. Andrzej Pawlikowski: Stefan W. może opowiadać różne rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 11:01
- Trzeba wziąć pod uwagę, że sprawca, by podnieść rangę ataku na Pawła Adamowicza, może opowiadać różne, wymyślone przez siebie rzeczy - mówił w Polskim Radiu 24 gen. Andrzej Pawlikowski. Były szef Biura Ochrony Rządu odniósł się na naszej antenie do informacji dotyczących rzekomej próby wtargnięcia Stefana W. na teren Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. 
rozwiń zwiń