X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Gen. Andrzej Pawlikowski: Stefan W. może opowiadać różne rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 11:01
- Trzeba wziąć pod uwagę, że sprawca, by podnieść rangę ataku na Pawła Adamowicza, może opowiadać różne, wymyślone przez siebie rzeczy - mówił w Polskim Radiu 24 gen. Andrzej Pawlikowski. Były szef Biura Ochrony Rządu odniósł się na naszej antenie do informacji dotyczących rzekomej próby wtargnięcia Stefana W. na teren Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. 
Audio
  • 18.01.19 Gen. Andrzej Pawlikowski: Stefan W. może opowiadać różne rzeczy
Andrzej Pawlikowski
Andrzej PawlikowskiFoto: PR24/AK

Jak podkreślał gen. Andrzej Pawlikowski, prokuratura musi zbadać wszystkie wątki śledztwa dotyczącego zamachu na prezydenta Gdańska. - Śledczy muszą sprawdzić, co doprowadziło do tej tragedii. Wątek ewentualnej próby wtargnięcia na teren Pałacu Prezydenckiego należy szczegółowo sprawdzić, zbadać czy rzeczywiście doszło do takiego incydentu - mówił gość Polskiego Radia 24, zaznaczając przy tym, że tego typu informacje mogą być rezultatem konfabulacji sprawcy. - Trzeba wziąć pod uwagę, że Stefan W., by podnieść rangę ataku na Pawła Adamowicza, może opowiadać różne, wymyślone przez siebie rzeczy - zauważył ekspert. 

Były szef BOR dodał również, że w jego ocenie "nie ma możliwości", by Służba Ochrony Państwa nie odnotowała takiego incydentu. - Obiekty państwowe, chronione przez SOP, są zabezpieczone pod względem fizycznym i technicznym na bardzo wysokim poziomie - mówił gość PR24. - Jeżeli dochodzi do takiego zdarzenia, funkcjonariusze SOP zatrzymują takiego osobnika i przekazują go policji. Pamiętajmy, że SOP 1 lutego 2018 roku ma uprawnienia operacyjno-rozpoznawcze. Tym samym służba powinna razem z policją sprawdzić osobnika, który ewentualnie próbował wtargnąć na teren Pałacu - tłumaczył gen. Pawlikowski. 

Polska Agencja Prasowa dowiedziała się w źródłach zbliżonych do śledztwa, że dzień po zwolnieniu z więzienia Stefan W. miał próbował wedrzeć się w nocy na teren Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Przyjechał do stolicy, ponieważ - jak tłumaczył - "chciał zrobić coś dużego, o czym wszyscy będą mówić".

O swoich planach Stefan W. miał opowiadać koledze z więzienia, którego spotkał po wyjściu na wolność. Wspominał mu o zamachu. Odgrażał się, że dokona czegoś, "co będzie słynne na cały świat". O tym, że "zrobi wielkie wydarzenie w Warszawie", miał opowiadać również rodzinie - wynika z ustaleń prokuratury, do których dotarła PAP.

Tymczasem, Służba Ochrony Państwa podała, że zabójca Pawła Adamowicza po wyjściu z więzienia nie próbował wtargnąć na teren Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Powiedział o tym Informacyjnej Agencji Radiowej ppłk Bogusław Piórkowski z SOP.

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu był Antoni Trzmiel. 

Polskie Radio 24/PAP/IAR/zz

-------------------------------

Data emisji: 18.01.19 

Godzina emisji: 10.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stefan W. planował zamach w Warszawie. Chciał dostać się do Pałacu Prezydenckiego

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 08:12
Dzień po zwolnieniu z więzienia Stefan W. próbował wedrzeć się w nocy na teren Pałacu Prezydenckiego w Warszawie – dowiedziała się Polska Agencja Prasowa w źródłach zbliżonych do śledztwa. Przyjechał do stolicy, ponieważ – jak tłumaczył – "chciał zrobić coś dużego, o czym wszyscy będą mówić".
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS bez kandydata w wyborach w Gdańsku. Szef KPRM: to uszanowanie wyborców

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 09:11
- Niezgłaszanie swojego kandydata na prezydenta Gdańska przez PiS to uszanowanie wyborców, którzy kilka miesięcy temu wskazali, jakie środowisko ma zarządzać tym miastem - mówił w "Sygnałach dnia" Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stefan W. był przed Pałacem Prezydenckim? Prokuratura zajmie się monitoringiem

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 12:09
Z ustaleń gdańskiej prokuratury dokonanych w toku postępowania przeciwko Stefanowi W., wynika, że po wyjściu z Zakładu Karnego w Gdańsku był on stolicy, w tym przy Pałacu Prezydenckim i mógł planować popełnienie przestępstwa. Służba Ochrony Państwa podaje jednak, że zabójca Pawła Adamowicza po wyjściu z więzienia nie próbował wtargnąć na teren Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.
rozwiń zwiń