more_horiz
Wiadomości

Policja zatrzymała ponad 20 osób podejrzanych o kierowanie gróźb

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 11:19
W całym kraju policjanci zatrzymali już ponad dwadzieścia osób podejrzanych o kierowanie gróźb pod adresem prezydentów, przedstawicieli administracji publicznej, samorządowców, polityków czy też takich, które publicznie drwiły ze śmierci tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska. 
Audio
  • Policja zatrzymała ponad 20 osób podejrzanych o kierowanie gróźb (IAR)
W czwartek w Gdańsku zatrzymano wczoraj 35-letniego mężczyznę podejrzewanego o groźby wobec prezydenta Radomia
W czwartek w Gdańsku zatrzymano wczoraj 35-letniego mężczyznę podejrzewanego o groźby wobec prezydenta RadomiaFoto: Policja.pl

O zatrzymaniach powiadomiono prokuratury, którym przekazano zgromadzone materiały dowodowe. - Dziękujemy wszystkim obywatelom i mediom za czujność jaką się wykazały i przekazały Policji informacje o bezprawnych wpisach czy komentarzach. Jednocześnie przypominamy, że w cyberprzestrzeni nie jesteśmy anonimowi i bezkarni, a każde nasze działanie pozostawia ślad- informują policjanci. 

W ostatnich dniach policjanci w całym kraju odnotowali wzmożoną ilość zgłoszeń od obywateli dotyczących obraźliwych wpisów internetowych jak i też gróźb karalnych kierowanych telefonicznie, a także nawoływania do popełnienia przestępstwa w stosunku do prezydentów, przedstawicieli administracji publicznej, samorządowców, polityków z różnych ugrupowań politycznych.

Informacjami tymi niezwłocznie zajęli się policjanci z Biura dw. z Cyberprzestępczością KGP, które koordynuje działania wydziałów w całym kraju, a także funkcjonariusze z Komend Wojewódzkich Policji. Zebrane dane natychmiast były przekazywane policjantom operacyjnym, którzy dokonywali sprawdzeń i kolejnych ustaleń. Wytypowane osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do komend Policji. Po przekazaniu zgromadzonych w tych sprawach materiałów dowodowych prokuratorom zatrzymani usłyszeli zarzuty. O dalszym ich losie zadecyduje sąd.


tjak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak