X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Agnieszka Ścigaj: śmierć Pawła Adamowicza może zostać wykorzystana do budowy emocjonalnego muru

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 09:59
– Czas wyborczy szybko zamaże pamięć o deklaracjach i przemyśleniach, które pojawiły się w ostatnich dniach w życiu politycznym – powiedziała Agnieszka Ścigaj, posłanka ruchu Kukiz’15. – Mimo to chciałoby wierzyć się, że będzie to głębsza refleksja – dodała parlamentarzystka w kontekście atmosfery, jaka wytworzyła się po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Audio
  • 18.01.19 Agnieszka Ścigaj: „Czasem widzę, że wśród innych polityków agresja lub mowa nienawiści spotyka się z aplauzem. To jest najgorsze (…)”.
Agnieszka Ścigaj
Agnieszka ŚcigajFoto: PR24 / Adam Koniecki

Na antenie Polskiego Radia 24 Agnieszka Ścigaj wyraziła nadzieję, że to, do czego doszło w niedzielny wieczór, spowoduje, że niektórzy uderzą się w piersi i zastanowią się, czy nie dokładają swojej cegiełki do różnych przerażających wydarzeń sprawiających, że trzeba podnosić związaną z nimi refleksję. – Trudno być optymistą, bo język polityków, zamiast skupiać się na merytorycznej debacie, coraz bardziej idzie w spektakularne, bardziej celebryckie zachowania – wskazała.

Agnieszka Ścigaj odniosła się do zamachów m.in. na Johna Kennedy’ego czy Johna Lennona, do których doszło w Stanach Zjednoczonych. Prowadzący audycję Stanisław Janecki zwrócił uwagę, że tam, jako powodu tych ataków, nie podawano panującej atmosfery politycznej, ale przede wszystkim problem z dostępnością broni czy wychowaniem młodzieży.

– Byłoby dobrze, jeśli za wzór bralibyśmy amerykańską demokrację, gdzie dyskutuje się o problemach i sposobach ich rozwiązywania z korzyścią dla obywateli. Moim zdaniem jest to wynik tego, że tam inaczej wybiera się swoich reprezentantów. Są oni zmuszeni do tego, by zajmować się bolączkami wyborców, a nie budowaniem ścian i dzieleniem społeczeństwa. Sytuacja w Polsce jest wynikiem złej ordynacji wyborczej. Tam, gdzie obowiązują jednomandatowe okręgi wyborcze, mamy do czynienia z dobrą merytoryczną dyskusją, która skupia się na konkretnych zagadnieniach – zaznaczyła posłanka.  

"W polskiej debacie publicznej łatwo znaleźć hasła typu nacjonalizm, demokracja czy konstytucja i pokazywać emocje oraz dzielić Polaków" – zauważyła Agnieszka Ścigaj. – Proszę zauważyć, że nasi rodacy nie dyskutują i nie różnią się poglądami w taki sposób, że odnoszą się do punktów programowych konkretnych partii, tylko na zasadzie lubię lub nie lubię – stwierdziła.

Z Agnieszką Ścigaj rozmawiał Stanisław Janecki.

Polskie Radio 24/db

---------------------------------

Data emisji: 18.01.2019

Godzina emisji: 7.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Debata Poranka". Atmosfera w życiu publicznym po śmierci Pawła Adamowicza

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 10:59
– Nie wierzę w to, że w roku dwóch kampanii wyborczych dojdzie do pojednania narodowego i budowy jednej wspólnoty. Myślę, że będziemy mieli do czynienia z erupcją złych emocji, nawet większą niż po katastrofie smoleńskiej – powiedział Hubert Biskupski z "Super Expressu". W jaki sposób wydarzenie z ostatniej niedzieli wpłynie na polską debatę publiczną?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waldemar Buda (PiS): potrzebny jest umiar w dosadności retoryki

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 09:21
- Byłoby dobrze, gdyby każdy z nas zrobił rachunek sumienia i spróbował poprawić sam siebie - powiedział w audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka Waldemar Buda. Poseł Prawa i Sprawiedliwości w Polskim Radiu 24 zabrał głos w debacie dotyczącej mowy nienawiści, która przybrała na sile po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. 
rozwiń zwiń