more_horiz
Wiadomości

Jan Mosiński: nie ma wątpliwości, że Jan Śpiewak walczył z nieuczciwą reprywatyzacją

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 17:35
- Trudno komentować decyzję, która została podjęta pod presją chwili. Myślę, że Jan Śpiewak zostawił trwały ślad w badaniu dzikiej reprywatyzacji w Warszawie - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński, poseł Prawa i Sprawiedliwości, członek Komisji Weryfikacyjnej.
Audio
  • 17.01.19 Poseł PiS: Jan Śpiewak dużo wniósł w badanie reprywatyzacji
Jan Mosiński, polityk Prawa i Sprawiedliwości
Jan Mosiński, polityk Prawa i Sprawiedliwości Foto: PR24

Poseł PiS podkreślił, że to, co do tej pory zrobił Jan Śpiewak w sprawie reprywatyzacji nie powinno skutkować jego rezygnacją z działalności. - Rozumiem jego zgorszenie wyrokiem. Od sierpnia 2017 roku prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie popełnienia wykroczeń przez urzędników. Moim zdaniem sąd mógł poczekać do czasu wyjaśnienia okoliczności przez organy do tego uprawnione - powiedział parlamentarzysta.

Jan Mosiński przypomniał, że jest sporo okoliczności sprzyjających Janowi Śpiewakowi w postępowaniu, które mu wytoczyła Bogumiła Górnikowska-Ćwiąkalska. - Chociażby ustanowienie kuratora, który już wówczas nie żył od 50 lat. Pozwala to snuć, że ktoś mógłby mieć w tym interes. Prokuratura bada decyzje urzędników czy w przypadku ich podejmowania nie doszło do przekroczenia uprawnień - podsumował poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia skazał w środę miejskiego aktywistę i byłego kandydata na prezydenta Warszawy Jana Śpiewaka za pomówienie Bogumiły Górnikowskiej-Ćwiąkalską, córki byłego ministra sprawiedliwości. Uzasadnienie wyroku, który nie jest prawomocny, nie jest jawne.
Proces o zniesławienie adwokat Bogumiła Górnikowska-Ćwiąkalska wytoczyła Śpiewakowi w związku z konferencją prasową z 19 października 2017 roku przed kamienicą na Joteyki 13 na Ochocie w Warszawie. W jej trakcie Śpiewak mówił, że Górnikowska-Ćwiąkalska, córka byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego, miała być kuratorem 118-letniej osoby i przejąć dzięki temu pół kamienicy przy Joteyki 13. Budynek przekazano w prywatne ręce w 2011 roku.

Więcej tematów w całej audycji.

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/PAP/ras

----------------------------

Data emisji: 17.01.2019

Godzina emisji: 17.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elżbieta Zielińska: w ostatnich latach niewiele zrobiliśmy w walce z ASF

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 21:34
- Porównanie, którego użył Paweł Kukiz odnosząc się do odstrzału dzików jest nieadekwatne. Ta wypowiedź była nieprzemyślana - powiedziała Elżbieta Zielińska z Kukiz'15 komentując słowa lidera swojej partii o tym, że strzelanie do dzików jest dla niego tym samym, co wymordowanie Polaków na Wołyniu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Porwich: obawiam się, że śmierć Pawła Adamowicza będzie wykorzystywana politycznie

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 17:40
W szpitalu uniwersyteckim w Gdańsku zmarł Paweł Adamowicz. - To wielka tragedia, która powoduje smutek i żal. Jest to dobra chwila na refleksję, jak my sami na co dzień funkcjonujemy w społeczeństwie, jaki mamy stosunek do osób, które nie głoszą tego, co nam się podoba - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jarosław Porwich, poseł koła Wolni i Solidarni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Kukiz’15: atak na prezydenta Gdańska był przygotowany

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 18:26
Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę. Adamowicz zmarł w poniedziałek, wskutek ataku nożownika. Na ten temat w Polskim Radiu 24 mówił gość Adriana Klarenbacha - poseł Andrzej Kobylarz (Kukiz’15).
rozwiń zwiń