X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Debata Poranka". Atmosfera w życiu publicznym po śmierci Pawła Adamowicza

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 10:59
– Nie wierzę w to, że w roku dwóch kampanii wyborczych dojdzie do pojednania narodowego i budowy jednej wspólnoty. Myślę, że będziemy mieli do czynienia z erupcją złych emocji, nawet większą niż po katastrofie smoleńskiej – powiedział Hubert Biskupski z "Super Expressu". W jaki sposób wydarzenie z ostatniej niedzieli wpłynie na polską debatę publiczną?
Audio
  • 17.01.19 Hubert Biskupski: „Może dojść do erupcji złych emocji, nawet większej niż po katastrofie smoleńskiej (…)”.
Posłowie 16 stycznia minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Posłowie 16 stycznia minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.Foto: PAP/Jakub Kamiński

Zabójstwo Pawła Adamowicza wstrząsnęło polskim życiem publicznym. Sprawiło również, że podobnie jak po katastrofie smoleńskiej nastąpiło pewne wyciszenie sporu politycznego. Hubert Biskupski zwrócił uwagę, że taki stan rzeczy utrzyma się co najwyżej do ceremonii pogrzebowej, która ma odbyć się w najbliższą sobotę.

– Myślę, że również politycy będą przeżywać tę żałobę i starać się wyciszać emocje. Nie sądzę jednak, że to, do czego doszło w Gdańsku, nie będzie eskalować w późniejszym czasie. W środę Sejm uczcił pamięć Pawła Adamowicza minutą ciszy. To, co zostało zauważone przez opinię publiczną, to niestety nieobecność prezesa Kaczyńskiego. Było to bardzo wymowne i nie wróży niczego dobrego na przyszłość – dodał.

Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej Codziennie" podkreślił, że partia rządząca jest obecnie w trudnej sytuacji. Z jednej strony krytykowana jest za nieobecność prezesa Kaczyńskiego na sali sejmowej w czasie minuty ciszy poświęconej Pawłowi Adamowiczowi, a z drugiej, gdy prezydent Andrzej Duda chce zaangażować się w jego upamiętnienie, to spotyka się z zarzutami, że chce upolitycznić całą sprawę.

– Wydaje mi się, że politycy PiS zrobili dużo rzeczy, które mają służyć temu, by nie podgrzewać atmosfery i nie prowadzić narracji w stylu "Paweł Adamowicz to nie był nasz człowiek i nie będziemy angażowali się zbytnio w to, co dzieje się po wydarzeniach z niedzieli". Jednak również wątpię w to, by sprawa ta doprowadziła w roku wyborczym do tego, że dyskurs będzie bardziej merytoryczny i mniej emocjonalny. Raczej będzie odwrotnie – zaznaczył publicysta.  

Jako "taktyczne kroki" określił dotychczasowe poczynania partii rządzącej Zbigniew Parafianowicz z "Dziennika Gazety Prawnej". – Poza tym są one niespójne. PiS co prawda nie zamierza wystawiać kandydata do wyborów w Gdańsku, ale na minucie ciszy w Sejmie nie pojawił się lider ugrupowania. Do podobnej sytuacji doszło na Radzie Miasta w Łodzi, gdzie poza jednym przedstawicielem PiS pozostali radni tej partii nie wzięli udziału w upamiętnieniu prezydenta Adamowicza – wskazał.    

"Debatę Poranka" powadziła Eliza Olczyk.

Polskie Radio 24/db

---------------------------------

Data emisji: 17.01.2019

Godzina emisji: 8.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przyspieszone wybory w Gdańsku. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 12:22
Prezes Jarosław Kaczyński poinformował, że Prawo i Sprawiedliwość w przedterminowych wyborach na prezydenta Gdańska - które muszą odbyć się w ciągu 90 dni od śmierci dotychczasowego włodarza - nie wystawi własnego kandydata. W Polskim Radiu 24 komentarze Mateusza Kosińskiego z "Tygodnika Solidarność", Marcina Makowskiego ("Wirtualna Polska", "Do Rzeczy") i Marka Króla ("wSieci").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mirosław Pampuch o mowie nienawiści: to z niej biorą się określone działania fizyczne

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 09:35
– Odnoszę wrażenie, że istnieje pewne przyzwolenie na hejt, który występuje w mediach społecznościowych, ale także w mowie polityków – powiedział Mirosław Pampuch, poseł Nowoczesnej. Po zabójstwie prezydenta Gdańska rozpoczęła się w Polsce dyskusja na temat jakości i atmosfery w debacie publicznej.
rozwiń zwiń