more_horiz
Wiadomości

Szef KPRM: Mateusz Morawiecki weźmie udział w pogrzebie Pawła Adamowicza

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 15:05
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych prezydenta Pawla Adamowicza - poinformował na Twitterze Michał Dworczyk. 
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki Foto: PAP/Piotr Nowak

- Zgodnie z tradycją, ponieważ mówimy o wieloletnim prezydencie Gdańska, pogrzeb Pawła Adamowicza organizowany jest przez miasto z elementami państwowymi. W pogrzebie weźmie udział premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Piotr Gliński oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski - powiedział Dworczyk.

Jak dodał, najważniejsze jest uszanowanie woli bliskich i taka formuła została uzgodniona z rodziną zmarłego prezydenta.

W niedzielę wieczorem prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w centrum miasta przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł.

Urząd Miejski w Gdańsku poinformował, że uroczystości w Gdańsku rozpoczną się w czwartek o godz. 15 uroczystą sesją Rady Miasta Gdańska w Dworze Artusa, w której uczestniczyć będą radni wszystkich kadencji od 1990 r.

Od godz. 17 w czwartek trumna Pawła Adamowicza będzie wystawiona w Europejskim Centrum Solidarności, w piątek o g. 17 wyruszy pochód, który odprowadzi trumnę do Bazyliki Mariackiej, gdzie w sobotę prezydent Adamowicz zostanie pochowany. O godz. 12 pod przewodnictwem metropolity gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia zostanie odprawiona msza św. pogrzebowa.

Organizatorem uroczystości pogrzebowych jest miasto Gdańsk przy udziale rodziny prezydenta Adamowicza. 

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Znamy szczegóły dotyczące uroczystości pogrzebowych Pawła Adamowicza

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 10:00
Władze Gdańska poinformowały, że Paweł Adamowicz zostanie pochowany w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Msza święta pogrzebowa rozpocznie się w sobotę o godzinie 12.
rozwiń zwiń