more_horiz
Wiadomości

Wojciech Szczurek: zmarły prezydent Gdańska potrafił zbudować tożsamość miasta

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 16:09
- Czas, kiedy w Gdańsku rządził Paweł Adamowicz to okres budowy tożsamości gdańszczan. Mieszkańcy poczuli wielką dumę z tego, że żyją w pięknym mieście - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
Audio
  • 15.01.19 Prezydent Gdyni: Paweł Adamowicz budował tożsamość Gdańska
Kir na tabliczkach Urzędu Miejskiego w Gdańsku
Kir na tabliczkach Urzędu Miejskiego w Gdańsku Foto: PAP/Adam Warżawa

Gość PR24 podkreślił, że Paweł Adamowicz miał wizję i konsekwentnie chciał ją realizować. - Zmarły prezydent Gdańska był bardzo wymagający w stosunku do siebie i własnego otoczenia. Miał dużą radość z tego, co robił dla mieszkańców. Czuł to, co w pracy samorządowca jest kluczowe - powiedział Wojciech Szczurek.

Prezydent Gdyni przypomniał, że Paweł Adamowicz był osobą o niezwykłym poczuciu humoru i wrażliwości. - Pokazywał, że praca nad sobą sprawiała niezwykłe efekty. Jest taka piękna cnota, by pamiętać człowieka z jego najpiękniejszych i radosnych chwil - wspominał gość PR24.

Rozmawiał Tomasz Zielenkiewicz.

Więcej w nagraniu audycji.

PR24/ras

____________________ 

Data emisji: 15.01.2019

Godzina emisji: 14:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Śmierć Pawła Adamowicza. Gdańsk pogrążony w żałobie

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 20:30
W wielu miastach i województwach trwa żałoba po śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Wiceprezydent Aleksandra Dulkiewicz zgodziła się objąć funkcję komisarza w mieście. Gdańszczanie już drugi dzień z rzędu gromadzą się, by wspólnie czuwać w milczeniu po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza. Przed gdańskim ratuszem zapalają znicze i stają w zadumie. W urzędzie wciąż można wpisywać się do księgi kondolencyjnej, która będzie wystawiona do piątku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MZ: w Gdańsku w niedzielę system ratownictwa medycznego zadziałał prawidłowo

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 12:19
- System ratownictwa medycznego zadziałał prawidłowo. Specjalistyczna karetka była na miejscu po kilku minutach – powiedziała we wtorek wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, komentując działania służb w Gdańsku po ataku na prezydenta miasta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płk Piotr Wroński: nie ma czegoś takiego, jak stuprocentowe bezpieczeństwo VIP-ów

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 14:02
- To, co się stało w Gdańsku, to wydarzenie należące do grupy zdarzeń, których nie da się przewidzieć - powiedział w Polskim Radiu 24 płk Piotr Wroński, były oficer służb specjalnych. Ekspert ds. bezpieczeństwa na naszej antenie mówił o ochronie najważniejszych polityków, a także problemach dotyczących zabezpieczenia dużych imprez. 
rozwiń zwiń