more_horiz
Wiadomości

Stołeczna policja walczy z językiem nienawiści

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 13:56
Po zabójstwie prezydenta Gdańska policja informuje o działaniach mających zapobiec w przyszłości podobnym sytuacjom. Policja tropi tych, którzy języka nienawiści używają w sieci bądź posługują się szantażem wobec osób publicznych. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock/pablopicasso

Komisarz Sylwester Marczak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji powiedział w TVP Info, że wczoraj po południu zatrzymano między innymi 72-latka, który groził prezydentowi kraju. Dziś ma być przesłuchiwany, podobnie jak dwie inne osoby w związku z groźbami wobec osób i instytucji i mową nienawiści.

- My zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby takie osoby ustalić i pociągnąć do odpowiedzialności, żeby internet i każda sfera życia były wolne od mowy nienawiści - deklaruje komisarz Marczak.

Szef MSWiA Joachim Brudziński poinformował, że wczoraj policja zatrzymała trzy osoby, które wzywały do kolejnych morderstw. "Jedni to pewno zwykle internetowe trolle, naiwnie liczący na anonimowość. Inni to niezrównoważeni psychicznie. Apeluję do wszystkich <podgrzewających>emocje o rozsądek, rozwagę i odpowiedzialność" - napisał na Twitterze minister.

dn

Zobacz więcej na temat: POLSKA Gdańsk policja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak