more_horiz
Wiadomości

Jarosław Sachajko: słowo może leczyć i koić, może też zabijać

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 18:01
 - Mam nadzieję, że ta śmierć będzie otrząśnięciem dla klasy politycznej. Każdy powinien wykonać "reset" w swoim sercu - powiedział w Rozmowie PR24 Jarosław Sachajko z Kukiz'15. W Gdańsku, po ataku nożownika, zmarł prezydent tego miasta, Paweł Adamowicz. 
Audio
  • 14.01.19 Jarosław Sachajko: słowo może leczyć i koić, może też zabijać
Jarosław Sachajko, poseł Kukiz15
Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15Foto: PR24

Prezydent Adamowicz został zaatakowany przez nożownika w trakcie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Został kilkukrotnie ugodzony nożem. W nocy przeszedł pięciogodzinną operację w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Paweł Adamowicz był pod pełną kontrolą na oddziale intensywnej opieki medycznej. Jego funkcje krążeniowo-oddechowe wspomagała aparatura.

Jarosław Sachajko po śmierci prezydenta Gdańska apelował na naszej antenie o złagodzenie toczącego się w Polsce sporu politycznego i języka w Internecie, a także wyciągnięcie wniosków na przyszłość z ataku na Pawła Adamowicza. - Część polityków będzie rozrywała szaty i roniła łzy. Kilka lat temu był napad w Łodzi. Wtedy też apelowano, by nie mówić jezykiem nienawiści - mówił Sachajko. - Żyjmy codziennie tak, aby tego nie żałować. Słowo może leczyć i koić, może też zabijać - dodawał gość Polskiego Radia 24. 

Stefan W., który zaatakował Pawła Adamowicza, usłyszał dziś zarzut usiłowania zabójstwa. Prokurator Grażyna Wawryniuk powiedziała, że konieczna będzie jednak zmiana zarzutów. 27-latek usłyszy zarzut zabójstwa. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Śledczy nie ujawnili informacji czy Stefan W. przyznał się do winy i jakie wyjaśnienia składał. Nożownik poddany zostanie badaniom psychiatrycznym. Biegli wypowiedzą się czy w chwili ataku na prezydenta Gdańska Stefan W., był poczytalny. Nieoficjalnie wiadomo, że może mieć zaburzenia psychiczne.

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach. 

Polskie Radio 24/IAR/zz

-----------------------------------------

Data emisji: 14.01.19

Godzina emisji: 16.15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprawca ataku na prezydenta Adamowicza miał schorzenia natury psychiatrycznej

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 13:25
- Komendant wojewódzki w Gdańsku poinformował mnie, że sprawca ataku na prezydenta Adamowicza miał stwierdzone schorzenia natury psychiatrycznej – poinformował w poniedziałek Jarosław Zieliński, wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
rozwiń zwiń