more_horiz
Wiadomości

"Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". Mobilne zespoły rekrutacyjne w ośrodkach narciarskich

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 13:48
W Białce Tatrzańskiej minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zainaugurował kolejny etap kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". Mobilne zespoły rekrutacyjne będzie można spotkać w ośrodkach narciarskich i sportowych podczas ferii zimowych na południu Polski. 
Audio
  • Mariusz Błaszczak o wzroście wynagrodzeń żołnierzy (IAR)
  • Mariusz Błaszczak o zainteresowaniu służbą w wojsku (IAR)
Minister Mariusz Błaszczak promujący akcję Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej
Minister Mariusz Błaszczak promujący akcję "Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej"Foto: twitter/MON

Minister Mariusz Błaszczak podczas wystąpienia zaznaczył, że "żołnierze musza być godnie wynagradzani" i ten cel osiągnięto. - Moja decyzja polegająca na tym, że od 1 stycznia tego roku wzrosły wynagrodzenia, spowodowała, że średnia pensja w Wojsku Polskim wynosi 5530 złotych. To godne wynagrodzenie - stwierdził szef resortu obrony.

Dodał, że najwyższe podwyżki przyznano tym, którzy mieli najniższe pensje. - W tym gronie są ci, którzy przystępują do wojska. Zależało mi na tym, żeby służba w wojsku była konkurencyjna jeśli chodzi o wynagrodzenia, i tak sie stało - powiedział minister Błaszczak.

Pierwszą edycje kampanii rozpoczęto w połowie października ubiegłego roku. Szef resortu obrony poinformował, że trwała ona do końca roku. W ramach kampanii można było spotkać żołnierzy w różnych miejscach - centrach handlowych, na rynkach miast, w miejscach wypoczynku, rekreacji czy w innych, w których gromadzili się ludzie. - Dzięki właśnie zmianie mentalności, dzięki zmianie podejścia do tego, żeby zachęcić młodych ludzi do przystępowania do Wojska Polskiego w ciągu dwóch i pół miesiąca wnioski (...) złożyło ponad 7 tysięcy ludzi. Chodzi o służbę zawodową, służbę przygotowawczą, chodzi również o służbę terytorialną - powiedział minister Mariusz Błaszczak. 

Minister Mariusz Błaszczak podkreślił, że zależy mu na tym, by jak najwięcej młodych ludzi wstępowało do wojska, bo to - jak przekonywał - "stanowi to o naszym bezpieczeństwie", a ta służbą to "honor i zaszczyt" Dodał, że żołnierze mogą zdobywać "unikalne umiejętności i doświadczenia". 

Kampania zachęcająca do wstępowania do wojska potrwa do 24 lutego. Mobilne zespoły rekrutacyjne w specjalnie oznakowanych busach będzie można spotkać w ośrodkach narciarskich i sportowych w województwach: małopolskim, dolnośląskim, śląskim, podkarpackim i świętokrzyskim. O doświadczenia ze służby w Wojsku Polskim będzie można zapytać żołnierzy z pobliskich jednostek wojskowych. Do zespołów dołączą także studenci - podchorążowie akademii wojskowych: Akademii Wojsk Lądowych, Lotniczej Akademii Wojskowej, Akademii Marynarki Wojennej i Wojskowej Akademii Technicznej. 

Kampania "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" podczas ferii będzie realizowana przez Wojewódzkie Sztaby Wojskowe z Krakowa, Wrocławia, Katowic, Rzeszowa i Kielc. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak