X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jarosław Zieliński: zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas ferii

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 17:24
- Niech czas ferii zimowych będzie czasem radosnym, a może być wtedy radosny, kiedy będzie bezpieczny - mówił przed rozpoczynającymi się w przyszłym tygodniu feriami zimowymi wiceminister SWiA Jarosław Zieliński.
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński podczas konferencji prasowej
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński podczas konferencji prasowejFoto: PAP/Radek Pietruszka

- Zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sposób jak najbardziej odpowiedzialny - zaapelował wiceminister.

Wiceminister SWiA przypomniał podczas piątkowej konferencji prasowej, że od poniedziałku zaczynają się ferie w pięciu województwach: małopolskim, wielkopolskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim i świętokrzyskim.

- Od poniedziałku, a właściwie już dzisiaj, kiedy zakończą się zajęcia lekcyjne, uczniowie z pięciu województw będą cieszyli się dwutygodniową przerwą w czasie ferii zimowych - mówił Zieliński. Zaznaczył, że w kolejnych tygodniach aż do końca lutego - odpoczywać będą uczniowie z pozostałych województw.

"Okres zwiększonych zagrożeń"

Jak mówił, ferie to radosny czas odpoczynku dla dzieci, młodzieży i uczniów, który pozwala na wspólne, także rodzinne wyjazdy, ponieważ wielu rodziców bierze w tym czasie urlopy, by wyjechać z dziećmi na odpoczynek. - To wszystko jest piękne (...), ale niestety ten czas to także okres zwiększonych zagrożeń bezpieczeństwa - zauważył wiceszef MSWiA.

- W miejscach, gdzie odbywają się kolonie i wypoczynek zimowy, trzeba zadbać o warunki, a zagrożeń jest niestety sporo - zaznaczył. Dodał, że okres ferii zimowych to czas wytężonej pracy dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo - policji i państwowej straży pożarnej.

Zieliński zapewnił, że w tym czasie policja tradycyjnie będzie obecna w miejscach, gdzie będzie przebywała młodzież. - Zwłaszcza oczywiście będzie dbała o bezpieczeństwo w ruchu drogowym - zaznaczył.

Punkty kontrolne autokarów

- Aby zapewnić sprawność i sprawdzić stan techniczny autokaru, policja otworzy punkty kontrolne autokarów - zapowiedział, informując, że wykaz tych punktów będzie na stronach internetowych. Kierowcy autokarów lub organizatorzy wyjazdów będą mogli sami umówić się z policją, by sprawdzić stan techniczny pojazdu.

Zieliński zapewnił, że 350 policjantów będzie przebywało na stokach narciarskich w ośmiu województwach. Wiceszef MSWiA przypominał przy okazji o obowiązku używania na stokach kasków ochronnych dla osób do 16. roku życia.

- Niech ten czas ferii będzie czasem radosnym, a może być wtedy radosnym, kiedy będzie bezpiecznym" - zaapelował. "W związku z czym zróbmy wszyscy wszystko, żeby było bezpiecznie, zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sposób jak najbardziej odpowiedzialny - dodał wiceszef MSWiA.

4 tys. policjantów zadba o bezpieczeństwo na naszych drogach

Obecny na konferencji komendant główny policji Jarosław Szymczyk zapewnił, że policja w związku z feriami bardzo intensywnie rozpoczęła działania w kilku dziedzinach. - Intensyfikujemy działania pionu ruchu drogowego, każdego dnia cztery tysiące policjantów pionu ruchu drogowego będzie dbało o bezpieczeństwo na naszych drogach - powiedział.

Zachęcił, by organizatorzy wycieczek i indywidualni kierowcy przed wyruszeniem na wypoczynek zgłaszali się do punktów pomiaru sprawności pojazdu. Polecał też korzystanie z dwóch aplikacji: "Moja komenda", gdzie można znaleźć kontakt do najbliższej komendy policji, i "Krajowa mapa zagrożeń i bezpieczeństwa", gdzie można sprawdzić, na jakie zagrożenia w regionie należy zwrócić szczególną uwagę.

Natomiast kom. Leszek Suski z Państwowej Straży Pożarnej, przypominając o tragicznych wydarzeniach w Chorzowie w 2006 r., gdzie zawaliła się hala targowa, zaapelował do właścicieli obiektów publicznych o usuwanie śniegu obciążającego dachy w związku ze wzrostem opadów w ostatnich dniach.

dn


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak