X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Raport po kontroli escape roomów. Tylko 10 proc. spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 16:05
Tylko ok. 10 proc. skontrolowanych do tej pory escape roomów w Polsce spełnia wszystkie warunki bezpieczeństwa. Taką informację przekazał Jarosław Zieliński, wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Audio
  • Wiceszef MSWiA: ok. 10 proc. escape roomów w Polsce spełnia wszystkie warunki bezpieczeństwa (IAR)
  • Leszek Suski: do escape roomów dzieci nie powinny przychodzić same (IAR)
Kontrola jednego z escape roomów
Kontrola jednego z escape roomówFoto: Marzena Mąkosa/Radio Kielce

- Sprawdzono 504 lokale, w których funkcjonowało łącznie ponad tysiąc pokojów gier. W zdecydowanej większości z nich stwierdzono różne nieprawidłowości - tłumaczył wiceminister Jarosław Zieliński.

69 escape roomów zamkniętych

- Spośród skontrolowanych lokali tego typu tylko ok. 10 proc. spełnia wszystkie warunki, co oznacza, że przepisy są w nich właściwie zrealizowane i jest tam zapewnione bezpieczeństwo. W ok. 90 proc. escape roomów tych warunków nie spełnia. To jest dramatyczny obraz – powiedział wiceszef MSWiA.

Jak dodał, tylko co dziesiąty escape room spełniał wszystkie warunki bezpieczeństwa, w pozostałych Straż Pożarna znalazła około 1900 nieprawidłowości.

W trakcie kontroli stwierdzono ogółem 1874 nieprawidłowości z zakresu ochrony przeciwpożarowej, w tym 733 w zakresie warunków ewakuacji. Łączna liczba escape roomów z nieprawidłowościami wynosiła 433.

Z powodu poważnych naruszeń zasad bezpieczeństwa musiało zostać zamkniętych 69 escape roomów, a w 47 przypadkach nałożono grzywny w drodze mandatu karnego. Pełny raport z kontroli zostanie sporządzony w przyszłym tygodniu, a jako pierwszy zapozna się z nim premier Mateusz Morawiecki. 

W związku z wynikami kontroli, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało w piątek nowe rozporządzenie w sprawie escape roomów. Zakłada ono, że zarządcy wszystkich tego typu obiektów będą musieli w ciągu 30 dni przeprowadzić test ewakuacji ludzi i skontrolować zaplecze przeciwpożarowe. Inspekcja mają się odbywać pod okiem specjalisty i być odnawiane co dwa lata.

Dzieci w escape roomach

Komendant Państwowej Straży Pożarnej Leszek Suski zwrócił się też z apelem do rodziców. - Do tych obiektów dzieci nie powinny przychodzić same. Powinny tam być pod opieką osób dorosłych. Jeśli państwo zauważą jakieś zagrożenie, nieodpowiednie wyjścia ewakuacyjne, zbyt dalekie dojścia do tych wyjść, prowizoryczną instalacje elektryczną, proszę z tych pomieszczeń wyjść i z nich nie korzystać – zaznaczył.

Kontrole zarządzono po wypadku, do którego doszło w ubiegłym tygodniu w Koszalinie. W jednym z escape roomów wyciekł gaz z butli, doszło do pożaru. Zginęło pięć piętnastoletnich uczestniczek gry, pracownik lokalu został ciężko ranny.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak