more_horiz
Wiadomości

Politycy PiS spotkali się z wicepremierem Włoch. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 10:11
- Mam wrażenie, że PiS zdaje sobie sprawę z zagrożenia. Wie, że partner nie jest do końca sprawdzony i podszedł do rozmów z dużym dystansem - ocenił w Polskim Radiu 24 Agaton Koziński z "Dziennika Gazety Prawnej", odnosząc się do spotkań polityków partii rządzącej z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim. Gościem Debaty Poranka był również Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". 
Audio
  • 11.01.19 Spotkania polityków PiS z wicepremierem Włoch. Komentarze
Matteo Salvini
Matteo SalviniFoto: PAP/Marcin Obara

Salvini, który jest wicepremierem, szefem MSW i prawicowej partii Liga, przebywał w środę w Warszawie na zaproszenie szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego. Podczas wizyty szef włoskiego MSW spotkał się także z premierem Mateuszem Morawieckim oraz prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

- Największym zagrożeniem, tym, co mnie najbardziej niepokoi w rozmowach między PiS a Salvinim, jest ewidentna sympatia włoskiego wicepremiera do Władimira Putina i związki z jedną Rosją. To dla nas realne zagrożenie. Pytanie, czy nie wspierając tego polityka, nie wspieramy również ukrytej opcji rosyjskiej w UE. Na to trzeba szalenie uważać - komentował na naszej antenie Agaton Koziński. - Mam jednak wrażenie, że PiS zdaje sobie sprawę z zagrożenia. Wie, że partner nie jest do końca sprawdzony i podszedł do rozmów z dużym dystansem - zaznaczył publicysta. 

Włoski polityk, po spotkaniu z premierem Morawiecki, oświadczył, że chciałby, aby oś włosko-polska. - Gdyby Wieka Brytania pozostała w UE, co jednak jest mało prawdopodobne, mogłaby powstać oś Londyn-Warszawa-Rzym. Tego rodzaju sojusz byłby zdecydowanie odciążający dla Berlina i Paryża - oceniał Tomasz Sakiewicz, dodając przy tym, że w takim ewentualnym sojuszu mogłyby się znaleźć również takie kraje jak Węgry czy Rumunia. 

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu był Stanisław Janecki

Polskie Radio 24/PAP/zz

------------------------------

Data emisji: 11.01.19

Godzina emisji: 8.06

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Matteo Salvini o wizji zjednoczonej Europy: powinna robić mniej, ale lepiej

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 08:00
"Europa wartości i tożsamości a nie biurokracji i banków". Tak o swojej wizji Unii Europejskiej mówi w rozmowie z Polskim Radiem wicepremier Włoch Matteo Salvini. Jednocześnie polityk nadal wątpi w skuteczność unijnych sankcji wobec Rosji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komentarze po wizycie Matteo Salviniego w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 12:10
Matteo Salvini, wicepremier Włoch, spotkał się z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim, premierem Mateuszem Morawieckim oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji Joachimem Brudzińskim. Politycy rozpoczęli rozmowy na temat współpracy przed wyborami do europarlamentu. - To pierwsza randka, na której partnerzy się testują - powiedział Mateusz Kosiński z Tygodnika Solidarność. Gościem Polskiego Radia 24 był również prof. Henryk Domański z PAN.
rozwiń zwiń