X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Negocjacje związków zawodowych nauczycieli z MEN. Publicysta: podwyżka 1 tys. zł kosztowałaby budżet 18 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 19:43
– Słyszymy, że strajk dotyczy braku młodych nauczycieli, a za chwilę otrzymujemy informację o żądaniu podwyżki 1 tys. zł – powiedział Jakub Pacan. Publicysta "Tygodnika Solidarność" odniósł się w ten sposób do postawy związków zawodowych nauczycieli, których przedstawiciele spotkali się w czwartek z minister edukacji narodowej Anną Zalewską.
Audio
  • 10.01.19 Jakub Pacan: „Każdy dałby chętnie postulowaną przez ZNP podwyżkę dla nauczycieli, ale budżet nie jest z gumy (…)”.
Prezes ZNP Sławomir Broniarz
Prezes ZNP Sławomir Broniarz Foto: PAP/Paweł Supernak

Rozmowy w sprawie rozporządzenia płacowego dla nauczycieli zakończyły się bez porozumienia. Po spotkaniu Anna Zalewska podkreśliła, że strony umówiły się na dalsze rozmowy. Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz powiedział po spotkaniu, że ze strony MEN brakowało konkretnej propozycji.

– Spełnienie żądań ZNP, dotyczących podwyżki o 1 tys. zł, oznaczałoby wydatek 18 mld zł dla budżetu państwa. Nie jest to proste, by nagle wygenerować taką kwotę. Jest propozycja procentowego zwiększania wynagrodzeń, ale to chyba nie satysfakcjonuje związków. Poza tym pojawia się zarzut, że reforma powrotu do poprzedniego systemu edukacji jest słabo przygotowana. Przy tak dużych i złożonych zmianach zawsze można ten zarzut wystosować i próbować nim grać – dodał Jakub Pacan.

Adam Buła z "Polski The Times", w odniesieniu do sytuacji, jaka wytworzyła się pomiędzy związkami zawodowymi nauczycieli a MEN, stwierdził, że od początku tego roku "różni przedstawiciele władzy uczestniczą w pewnym rodzaju licytacji, kto zachowa się bardziej niezręcznie prowokując zupełnie niepotrzebne konflikty i kontrowersje".

– Czwartkowe spotkanie z minister miało zacząć się o godz. 11, a do godz. 13 toczyły się rozmowy, czy Anna Zalewska spotka się z przedstawicielami związków. W końcu udało się dojść do porozumienia. Jednak po zakończeniu dyskusji, z strony ZNP, pojawił się przekaz, że szefowa resortu edukacji nie przedstawiła żadnej propozycji, mimo wcześniejszych zapowiedzi. Problem polega również na tym, że największe oburzenie wywołał argument, iż kwestie wynagrodzeń nauczycieli są w wyłącznej kompetencji samorządów. Moim zdaniem to duże uproszczenie i nie jest to najlepsza taktyka negocjacyjna – podkreślił dziennikarz.

Wiecej tematów w całej audycji.

"Debatę Dnia" prowadził Adrian Stankowski.

IAR/Polskie Radio 24/db

------------------------------

Data emisji: 10.01.2019

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nauczyciele grożą strajkiem generalnym. "Wszystko jest w rękach rządu"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 11:34
Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych grożą strajkiem generalnym oraz zamknięciem szkół i przedszkoli. Według danych opublikowanych przez ZNP dyplomowany nauczyciel otrzymuje wynagrodzenie 3 317 złotych brutto, czyli 2 377 złotych na rękę. - Wszystko jest w rękach rządu - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZNP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowy związkowców z minister edukacji zakończone bez rezultatów

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 14:44
Rozmowy minister edukacji narodowej z przedstawicielami związków zawodowych w sprawie rozporządzenia płacowego dla nauczycieli zakończyły się bez porozumienia. Minister Anna Zalewska spotkała się z reprezentantami Związku Nauczycielstwa Polskiego, Forum Związków Zawodowych oraz oświatowej "Solidarności".
rozwiń zwiń