more_horiz
Wiadomości

Daniel Milewski: chcemy, by jawność zawitała do Narodowego Banku Polskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 18:07
- Jest potrzebna ustawa, która spowoduje, że zarobki w Narodowym Banku Polskim były transparentne, by nie budziły zarzutu niegodziwości - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Daniel Milewski.
Audio

Prawo i Sprawiedliwość złoży w Sejmie własny projekt ustawy dotyczący jawności zarobków kadry kierowniczej w Narodowym Banku Polskim. Wiadomo, że jawne mają być zarobki obecnego oraz poprzednich zarządów NBP. Projekt ustali też górny limit wynagrodzeń.

W Sejmie jest już projekt Platformy Obywatelskiej, która nakazuje jawność oświadczeń majątkowych prezesa Narodowego Banku Polskiego, członków zarządu oraz osób zajmujących kierownicze stanowiska w NBP. - Nikt jeszcze nie widział projektu ustawy Platformy Obywatelskiej. Nasze podejście jest odpowiedzialne, nie ma co czekać. Ta sprawa odcisnęła swoje piętno w świadomości społecznej. Reagujemy w sposób właściwy, czyli projektem ustawy - tłumaczył Daniel Milewski. Jego zdaniem jawność zarobków w NBP to kolejna sprawa, która wymaga naprawy po prawie 30 latach zaniedbań. 

Poseł PiS odniósł się również do problemu odstrzału dzików. Przypomniał, że w tym roku jest on niższy niż w poprzednich latach. - Populacja dzików wzrasta, na to nakłada się problem ASF. Musimy też postawić w sytuacji wielu rolników, którzy tracili cały dobytek z powodu wykrycia wirusa - mówił Daniel Milewski. Podkreślił również, że odstrzał dzików to kolejny temat zastępczy. - Jeśli popatrzymy na liczby i fakty to okazuje się, że nie dzieje się nic innego, co działo się za rządów dzisiejszej opozycji - wyjaśniał gość Polskiego Radia 24.

Rozmawiał Adrian Klarenbach. 

Więcej w nagraniu. 

Data emisji: 10.10

Godzina emisji: 17.15

PR24
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Beata Mazurek: PiS przedstawi projekt wprowadzający jawność wysokości wynagrodzeń w NBP

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 22:15
 - Prawo i Sprawiedliwość przedstawi projekt ustawy, która wprowadzi jawność wysokości wynagrodzeń w Narodowym Banku Polskim zarówno obecnego zarządu, jak i poprzednich; ustali ona również górną granicę zarobków osób zajmujących funkcję kierownicze w NBP - poinformowała w środę wieczorem rzeczniczka PiS Beata Mazurek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radny PiS: jestem za jawnością wynagrodzeń w NBP

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 13:22
- Jestem za jawnością zarobków w NBP, szczególnie na szczeblach dyrektorskich - powiedział na antenie Jedynki radny PiS w Radzie Warszawy, Jacek Ozdoba.
rozwiń zwiń