X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jest nowy ranking najlepszych liceów i techników w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 16:08
XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie jest najlepszym liceum ogólnokształcącym, a stołeczne Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 najlepszym technikum w najnowszym ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych. Zestawienie przygotował po raz 21. miesięcznik "Perspektywy".
Audio
  • prezes Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" Waldemar Siwiński o celach rankingu (źr. IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Jak mówi Polskiemu Radiu prezes Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" Waldemar Siwiński, ranking ma pomóc uczniom w wyborze najlepszej dla nich szkoły. - Ranking daje właściwe informacje, na przykład jeżeli chcesz być wybitnym informatykiem, to spójrz na licea, które dobrze kształcą w zakresie matematyki, fizyki i informatyki, bo to pomoże ci zrealizować cele życiowe - wyjaśnia. 

Kapituła rankingu brała pod uwagę osiągnięcia szkół w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników wzięto też pod uwagę wyniki egzaminów zawodowych. 

Jak mówi Regina Lewkowicz, dyrektor XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie, w jej szkole kładzie się przede wszystkim nacisk na młodego człowieka, nauczycieli oraz rodziców. - Poważnym wsparciem dla szkół są też znajdujące się w pobliżu uczelnie wyższe - dodaje. 

Jak mówi Sławomir Kasprzak, dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie, sukces szkoły to efekt wieloletniej pracy. - W dzisiejszej rzeczywistości, przy takim rozwoju technologicznym, który nas otacza, przygotowanie młodego człowieka do dalszej edukacji i kariery zawodowej to wielkie wyzwanie. Jeśli udaje się to robić skutecznie, to jest to wielka duma dla nas dorosłych oraz dla młodych ludzi - zaznacza. 

Tegoroczny zwycięzca rankingu wśród liceów - XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie - w ubiegłym roku było na trzecim miejscu, z kolei w 2017 r. i w 2016 r. - na miejscu drugim. Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie w ubiegłym roku była na dziewiątym miejscu. 

W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane 2126 liceów oraz 1731 techników. 

Nagrody i dyplomy laureatom rankingu wręczono dziś podczas gali finałowej, która odbyła się w Warszawie. 

IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ogólnopolski ranking liceów i techników. Które szkoły są najlepsze?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 12:45
XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie jest najlepszym liceum ogólnokształcącym, a Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych Józefa Kustronia w Nowym Sączu najlepszym technikum - wynika z ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Zalewska: brakuje nam specjalistów w każdej branży

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 09:28
W wyniku zaniedbań z ostatnich kilkunastu lat brakuje specjalistów w każdej branży - oceniła na antenie Jedynki minister edukacji narodowej Anna Zalewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowy związkowców z minister edukacji zakończone bez rezultatów

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 14:44
Rozmowy minister edukacji narodowej z przedstawicielami związków zawodowych w sprawie rozporządzenia płacowego dla nauczycieli zakończyły się bez porozumienia. Minister Anna Zalewska spotkała się z reprezentantami Związku Nauczycielstwa Polskiego, Forum Związków Zawodowych oraz oświatowej "Solidarności".
rozwiń zwiń